مهران محمدی امین

حمیدرضا خان محمدی عدالت آموزشی خیرین مدرسه ساز سرپرست سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در لایحه بودجه رقمی معادل ۶,۰

1401\08\07 18:12:43


اختصاص ۶ هزار میلیارد برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام/ پرداخت به موقع سهم دولت دغدغه خیران

سرپرست سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در لایحه بودجه رقمی معادل ۶,۰۰۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک مازاد آموزش و پرورش برای تأمین اعتبار طرح‌های نیمه‌تمام در همان استان و محل تعهد شده است.

حمیدرضا خان محمدی در این نشست که در محل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز در توسعه عدالت آموزشی، گفت: مدرسه سازی یک جریان مردمی است که دولت نیز در کنار آن و حامی این حرکت است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم «دکتر محمدرضا حافظی» بنیانگذار و رئیس سابق جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، گفت: رویکردی که ایشان داشتند و وزیر آموزش و پرورش نیز بر آن تاکید دارد حفظ ماهیت مردمی جریان مدرسه سازی و پررنگ‌تر شدن آن است. خان محمدی با اشاره به اینکه مشارکت در بحث مدرسه‌سازی فقط بحث مالی نیست؛ افزود: فرهنگ کار خیر مدرسه‌سازی یک فرایند جامع است که دربردارنده تمام موضوعات اجتماعی، فرهنگی، علمی. اخلاقی و… است.

از این رو باید آن را تقویت کنیم چرا که مدرسه تقویت می‌شود و صدای امید نشاط، زندگی و پیشرفت از مدارس به گوش می‌رسد. وی در ادامه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور را بزرگترین نماد مردمی سازی نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: رئیس جمهور در بازدید از ستاد وزارت آموزش و پرورش بر این مقوله تاکید داشتند و مقرر شد سند راهبردی برای پیشبرد این رویکرد تدوین و تهیه شود. خان محمدی با تاکید بر اینکه حمایت از جریان خیری مدرسه‌سازی از برنامه‌های اصلی ماست، بیان کرد: تحول و پیشبرد این جریان نیازمند تقویت مجامع استانی و شهرستان‌هاست، امیدواریم با تمرکز بر تصمیم‌گیری‌ها و اصلاح و بهبود فرایندها شاهد حل مسائل و جهش در مدرسه سازی باشیم.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ایجاد شبکه جامع و به هم پیوسته خیرین مدرسه‌ساز را از برنامه‌های در دست اقدام برشمرد و گفت: این طرح که در یک سامانه جامع اطلاعات خیرین مدرسه ساز، پروژه‌های در دست ساخت و مدارس بهره برداری شده با مشارکت این عزیزان را داشته باشیم و با اطلاعات دانش آموزی بر مبنای آمایش سرزمینی پیوند دهیم، می‌تواند موجب جلب نظر خیرین و بهبود رونداجرایی کارها شود. خان محمدی مولدسازی را یکی از راه‌های پیش بینی شده برای جبران کمبود اعتبارات مورد نیاز برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی برشمرد و خاطر نشان کرد: در لایحه بودجه رقمی معادل ۶,۰۰۰ میلیارد تومان از محل فروش املاک مازاد آموزش و پرورش برای تأمین اعتبار طرح‌های نیمه‌تمام در همان استان و محل تعهد شده است، که تحقق این امر می‌تواند در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در کمترین زمان ممکن مؤثر باشد. سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین با اشاره به دغدغه‌های خیرین مدرسه‌ساز بر ضرورت پیگیری موارد مطروحه از جمله روش‌های نوین در طراحی و ساخت به منظور کاهش قیمت تمام شده و تسریع در بهره برداری، مساله سرویس‌های بهداشتی و تأمین اعتبار پروژه‌های مشارکتی با تقدم سهم دولت و موضوع فروش املاک مازاد آموزش و پرورش برای این منظور تاکید کرد.

ضرورت اجرایی شدن لایحه فروش املاک مازاد آموزش و پرورش ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در این جلسه ضمن تبریک انتصاب حمیدرضا خان محمدی به عنوان سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، گفت: خرسندیم که آقای خان‌محمدی برخاسته از بدنه آموزش و پرورش و خیرین هستند و تجارب ارزنده‌ای در زمینه مدرسه‌سازی دارند که انشاالله منجر به اتفاقات خوب و مثبتی خواهد شد. وی با اشاره به اینکه ظرفیت رشد ۲ برابری تعهدات خیرین مدرسه‌ساز وجود دارد، تصریح کرد: مهمترین دغدغه خیرین پرداخت به موقع سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی است که امیدواریم با جدیت در پیگیری اجرایی شدن لایحه فروش املاک مازاد با حمایت دولت و استانداران و فرمانداران و راهکارهایی در زمینه تأمین و تخصیص به موقع اعتبارات این مسائل حل و فصل شود. رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور همچنین بر ضرورت به کارگیری روش‌های نوین در طراحی و ساخت فضاهای آموزشی که منتج به سبک‌سازی، ارزان‌سازی و تسریع در بهره برداری از پروژه‌ها می‌شود، تاکید کرد..

.


بازنشر از : مهر

حمیدرضا خان محمدی

عدالت آموزشی

خیرین مدرسه ساز


تصویر نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر