مهران محمدی امین

1401\07\14 11:35:04


ارائه خدمات سلامت محور و تخفیف‌های ویژه حمل‌ونقل در هفته تهران

سخنگوی شهرداری تهران، اقدامات شهرداری در هفته تهران را تشریح کرد.

عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران در تشریح اقدامات شهرداری در هفته تهران گفت: به پاس گرامیداشت هفته تهران با عنوان «تهرانِ جان»، تیم‌های سنجش سلامت برای شهروندان در مناطق ۲۲ گانه مستقر می‌شوند و به صورت رایگان به شهروندان خدمات سلامت محور ارائه داده خواهد شد.

وی افزود: در میز خدمت سلامت، خدماتی چون غربالگری (تست فشار خون و قند خون)، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی، بینایی سنجی رایگان برای کودکان و ویزیت پزشک عمومی (مخصوص مناطق کم برخوردار) ارائه می‌شود. همچنین سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در مراکزی که تحت اختیار دارد، امکانات خود را با تخفیف‌های ویژه در نظر گرفته است و شهروندان پایتخت در هفته تهران می‌توانند از مراکز ورزشی شهرداری با تخفیف خدمات دریافت کنند. محمد خانی ادامه داد: مترو، اتوبوس و تاکسی در هفته تهران برای شهروندان تخفیف‌هایی را در نظر گرفته است، سازمان پسماند نیز بنا دارد تا کیسه‌های پارچه‌ای رایگان در بین شهروندان تهران به منظور مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست توزیع کند.

از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه تورهای تهران‌گردی متعدد برای هنرمندان، نویسندگان، فعالان اجتماعی و مجازی همچنین کودکان به مناسبت روز کودک، توسط شهرداری مناطق مختلف پایتخت برگزار خواهد شد و جزئیات نحوه و تاریخ برگزاری این تورها توسط مناطق برای بهره‌مندی شهروندان اطلاع رسانی می‌شود. وی افزود: زنگ تهران در مدارس توسط شهرداران ۲۲ منطقه پایتخت به صدا در می‌آید، فرهنگسراهای پایتخت در هفته تهران این فرصت را برای شهروندان ایجاد می‌کنند تا مردم بتوانند به صورت رایگان در دوره‌های مختلف ثبت‌نام کنند. سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه در هفته تهران امسال شناسنامه محلات قدیمی تدوین خواهد شد، گفت: همچنین در فروشگاه‌های شهرداری که پسماند خشک را از شهروندان دریافت می‌کند، هدایایی متناسب با هفته تهران در ازای ارائه زباله خشک داده می‌شود.در فروشگاه‌های زنجیره‌ای وابسته به شهرداری تهران هم تخفیف‌های خوبی برای شهروندان در نظر گرفته شده است..

.


بازنشر از : مهر

عبدالمطهر محمدخانی

شهرداری تهران

هفته تهران