ارزش مالکانه نقطه عطفی فعالیت‌های صندوق ذخیره. تخلفات مدیران گذشته صندوق ذخیره فرهنگیان بانک سرمایه آموزش و پرورش

1402\02\31 15:50:50


ارزش مالکانه نقطه عطفی فعالیت‌های صندوق ذخیره. تخلفات مدیران گذشته

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: به دلیل اینکه اندک مدیرانی در گذشته تخلف‌ هایی داشتند اعتماد بسیاری از معلمان از صندوق سلب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا نجف پور کردی در مراسم آغاز اجرای طرح ارزش مالکانه با بیان اینکه امروز نقطه عطفی را رقم زدیم؛ گفت: اجرای این طرح حاصل عقلانیت سازمانی و با عنایت خداوند متعال و حمایت همه فرهنگیان بود که به همت جناب آقای یوسف نوری و سید شمس الدین حسینی به عنوان راهبران اصلی این طرح بوده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: یکی از مطالبات به حقی که فرهنگیان از مدت‌ها قبل داشتند تعیین تکلیف ارزش مالکانه سهامداران اعضای صندوق بود.

موضوعات دیگری همچون سودآوری، شفافیت، حفظ سرمایه، دقت در انتصابات و پرداختی‌های به موقع مطالبه‌های دیگر بود اما ارزش مالکانه یکی از محوری ترین درخواست‌های فرهنگیان بود.

نجف پور با تاکید بر اینکه مدل‌های مختلفی را برای تعیین ارزش مالکانه در نظر گرفتیم و در نهایت به این مدل ارزش گذاری رسیدیم گفت: حدود ۵ ماه قرارگاه جهادی پیاده سازی و اجرایی ارزش مالکانه در سطح شبانه روزی فعال بود و آنچه که امروز شاهد آن هستیم نتیجه تفکر انقلابی، تفکر بسیجی و تفکر و مدیریت جهادی است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: هرچه تلاش می‌کنیم نام صندوق ذخیره فرهنگیان را که در شأن معلم است متعالی کنیم با مشکلاتی مواجه می‌شویم؛ به دلیل اینکه اندک مدیرانی در گذشته تخلف‌ هایی داشتند اعتماد بسیاری از معلمان از صندوق سلب شده است در حالی که صندوق ذخیره فرهنگیان دارای مدیران و کارکنانی خوب و رویکردهای انقلابی همراستا با این دولت مردمی و انقلابی است که در حال حاضر شاهد اتفاقات خوب در صندوق هستیم.

وی مراحل ارزش گذاری مالکانه را تعیین ارزش، تقریب ارزش، تخصیص ارزش و تحویل ارزش برشمرد و گفت: هر کدام از این ابعاد نیازمند مراحل طولانی بوده است اما همان‌طور که وعده دادیم زودتر از موعد مقرر این ارزش‌ها را تعیین تکلیف کردیم و کمتر از شش ماه با این عزم جهادی ارزش مالکانه محقق شد تا به اعضای بازنشسته و به اعضایی که به هر نحوی از وزارت آموزش و پرورش خارج شدند سهمشان را پرداخت کنیم و به تدریج نسبت سهم هر یک از اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان به کل اعضا مشخص شد.

نجف پور خاطر نشان کرد: بعد از رونمایی ارزش مالکانه، طبق فرآیندی که داریم اطلاع رسانی خواهیم کرد به طوری که هر معلم عضو صندوق ذخیره فرهنگیان بتواند از این بستر و این مسیر، وضعیت و صورت وضعیت صورت مالی ارزش مالکانه خود را ملاحظه کند؛ هم سهم خود را ببیند و هم به تدریج از آنچه که هیئت امنا تأیید می‌کند برخوردار شود.


بازنشر از : مهر

صندوق ذخیره فرهنگیان

بانک سرمایه

آموزش و پرورش

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: به دلیل اینکه اندک مدیرانی در گذشته تخلف‌ هایی داشتند اعتماد بسیاری از معلمان از صندوق سلب شده است.


چراغ استخری و چراغ مگنتی