مهران محمدی امین

1401\06\30 16:09:43


استفاده از دانشجویان سال چهارمی برای جبران کسری معلم

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جبران کسری معلم سیاست هایی را از جمله به کارگیری سرباز معلم و به کارگیری دانشجویان سال چهارمی اجرا کردیم.‌

یوسف نوری در حاشیه برنامه جشن غنچه‌ها و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فرصت ثبت نام دانش آموزان جامانده از تحصیل به اتمام رسیده است گفت: با این وجود اگر خانواده‌ای دلیل موجه برای عدم ثبت‌نام فرزندش داشت؛ حتماً مورد توجه قرار خواهد گرفت.

تلاش داشتیم که مدارس زودتر فعالیت خود را آغاز کنند که به دلیل تعطیلی برخی مدارس در تابستان، همه همکاران موفق به حضور زودتر در پایگاه‌های تابستانه مدارس نشدند. وی در خصوص جاماندگان از تحصیل گفت: سال گذشته در مدت زمانی که مدارس فعال بود ما توانستیم بخش عمده‌ای از بازماندگان از تحصیل را که حدود یک و نیم میلیون نفر بودند، به مدارس بازگردانیم و فقط ۹۰۰ هزار کودک از تحصیل جا ماندند در تلاشیم امسال این تعداد را هم کاهش دهیم. وزیر آموزش و پرورش با اذعان به اینکه ما با کسری معلم مواجه هستیم گفت: با این حال سیاست‌ها و اقداماتی را اجرا کردیم که این کسری معلم مشکلی را برای نظام آموزشی کشور ایجاد نکند از جمله اضافه خدمت فرهنگیان بازنشسته و خرید خدمات به کارگیری نیروهای سرباز معلم و به کارگیری دانشجویان سال چهارمی از جمله این موارد است تا امسال را بدون کسری معلم پشت سر بگذاریم.

تبلیغات
خرید اینترنتی لباس بچه
خرید اینترنتی لباس بچه

فروشگاه اینترنتی دُرین کیدز فروش اینترنتی لباس کودک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت . - خرید اینترنتی لباس بچه - بچه - فروش اینترنتی لباس بچه

وزیر آموزش و پرورش در خصوص این مطلب که هنوز برخی از مدارس کتب درسی خود را دریافت نکردند؛ گفت: هر مدرسه‌ای که در سامانه مربوطه اطلاعات خود را ثبت کرده بود کتاب‌هایش را دریافت کرد. نوری ادامه داد: حدود ۱۴۰ میلیون جلد کتاب در ۸۰۰ عنوان درسی چاپ کردیم و هیچ مشکلی بابت توزیع کتب درسی نداریم. یک میلیون دانش آموز هنوز برای دریافت کتاب اقدام نکردند که ممکن است به هر دلیلی این عدم ثبت‌نام بوده باشد برخی از آنان از قبل کتاب‌هایشان را خرید کرده بودند یا می‌خواهند از کتب برادر یا خواهر خود استفاده کنند..

.


بازنشر از : مهر

یوسف نوری

وزیر آموزش و پرورش

توزیع کتاب درسی