1401\11\25 15:17:12


افتادن روسری دختران در مدارس اشکالی ندارد/ نماز به تنهایی نمی‌تواند معیار ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها باشد

عضو کمسیون فرهنگی مجلس تنبیه دختران در مدارس و محیط‌های آموزشی دخترانه به دلیل افتادن روسری را کار بسیار غلط و اشتباهی دانست.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین در حاشیه بازدید از برخی مدارس دخترانه منطقه ترشیز افزود: افتادن روسری یک دختر در محیط آموزشی و مدرسه دخترانه نه تنها اشکالی ندارد بلکه ممنوع هم نیست.

وی خاطرنشان کرد: حتی خود مدیر مدرسه باید به این نتیجه برسد در مدارسی که مشکلی ندارد دختران بتوانند آزادانه بدون روسری ورزش کرده و راه بروند، این نه اشکال شرعی و نه عرفی دارد و اگر مدیر مدرسه‌ای هم برخورد می‌کند کار بسیار غلطی است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اینکه گفته شده برخی بودجه‌ها مانند کتابخانه‌های مدارس حذف و به نصب دوربین در مدارس اختصاص یافته کار بسیار غلطی است.

وی با اظهار تأسف از اینکه نتوانستیم نسل جوان را به خوبی بشناسیم و با آنها ارتباط برقرار کنیم، افزود: حتی اینکه بعضاً گفته می‌شود مدیران برخی مدارس در شهرستان‌ها به گشتن کیف دانش آموزان می‌پردازند نه تنها کار اشتباه و غلط و ممنوع است بلکه معتقدم تفتیش عقاید و آدم‌ها ممنوع است.

وی در ادامه در واکنش به سخنانی که گفته شده بود فقط نماز ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌هاست، افزود: هرچند یکی از ملاک‌های آدم‌های خوب نماز است ولی اینکه هر فرد نمازخوان آدم خوبی باشد اصلاً این گونه نیست، برخی از آن‌هایی که پیشانیشان پینه بسته بود و اهل نماز شب و روزه بودند جاسوس و مفسد از کار درآمدند.

این نماینده مجلس با تأکید براینکه نماز به تنهایی نمی‌تواند ملاک و معیار ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها باشد، تصریح کرد: برخی مسئولان باید در بیان سخنانشان دقت بیشتری داشته باشند.


بازنشر از : منبع: ايسنا

عضو کمسیون فرهنگی مجلس تنبیه دختران در مدارس و محیط‌های آموزشی دخترانه به دلیل افتادن روسری را کار بسیار غلط و اشتباهی دانست.