انقلاب اسلامی ادبیات جهان را متحول کرد شورای عالی انقلاب فرهنگی محمدرضا مخبر دزفولی انقلاب اسلامی ایران عضو شور

1401\11\09 16:52:05


انقلاب اسلامی ادبیات جهان را متحول کرد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی زمانی که اتفاق افتاد، تشعشعی را ایجاد کرد که اگر نبود، شاید امروز در جهان جدید فرهنگ و ادبیات تمام دنیا متفاوت بود و ادبیات جهان را متحول کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم تکریم و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که صبح امروز در تالار ایوان شمس برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمانی که اتفاق افتاد، تشعشعی را ایجاد کرد که اگر نبود، شاید امروز در جهان جدید فرهنگ و ادبیات تمام دنیا متفاوت بود و ادبیات جهان را متحول کرد.

وی افزود: این ادبیاتی که انقلاب دارد متفاوت با ادبیات سکولار جهان است، شقی‌های جهان با این ادبیات مخالفت و توطئه‌چینی می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی می‌گویند که ما توهم دشمنی داریم، ولی بدانید که واقعا با انقلاب اسلامی دشمنی می‌شود و این جنگ تا آمدن حضرت حجت(عج) ادامه دارد، چراکه باطل رفتنی است و حق حتما پیروز و موفق می شویم کار ما در عرصه فرهنگ باور به این آرمان است.

وی ادامه داد: اگر این آرمان را باور کنیم توطئه را پس می‌زنیم متاسفانه هر وقت تردیدی پیش آمد آسیب دیدیم.

امام و رهبری با مردم و پشتوانه اسلام کشور را اداره کردند و می‌کنند اگر اینگونه عمل کنیم موفق می‌شویم.

وی گفت: دکتر عاملی دانشمند برجسته علمی فرهنگی است تجلیل از ایشان تجلیل از علم و فرهنگ است، در دوی امدادی هر روز کسی مسئولیت دارد و چون همدلی وجود دارد بر داشته‌های فرد دیگر افزوده می‌شود.

مخبردزفولی بیان کرد: امروز همزمان با تجلیل از دکتر عاملی تجلیل از دکتر خسروپناه نیز است چون می‌خواهد این پرچم را نگه دارد اما دو، دوی امدادی است چون هدف مشترک است.

هر دو از دانشمندان و فرهیختگان کشور هستند، دکتر خسروپناه بیش از ۱۰ اجازه از مراجع دارند و مدارک دانشگاهی را با موفقیت پیش بردند.

وی اضافه کرد: حضور در جایگاه شورا، مسیر دانشمندی و فرهیختگی است و کسانی که نگاه و افق راهبردی دارند را می‌طلبد و این توانمندی را در وی تحسین می‌کنم.

وی افزود: این جایگاه مهم است چون ماموریت‌های مهمی دارد، این نهاد راهبردی، ویترین نیست بلکه باید راهبردی و ریل‌گذاری را انجام دهد و بدون مداخله جدی حضور داشته باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: بسیاری از اسناد راهبردی تصویب شده بدون افق راه اهداف محقق بزرگ نمی‌شود اما شرط کافی اجرای اسناد راهبردی است.

رمز موفقیت در به ثمر نشاندن اهداف همدلی و همکاری در حوزه‌های راهبردی است.

این را در عرصه علم تجربه کردیم.

وی ادامه داد: روزی که انقلاب پیروز شد اثری از ایران در علم نبود امروز دو درصد علم از جمهوری اسلامی است بیش از ۱۰۰ دانشمند یک درصد و دو درصد برتر داریم.

وی افزود: انقلاب اسلامی آنقدر در علم پیشرفت کرده است که قابل رقابت با بسیاری نیست در حوزه‌های پزشکی و مهندسی خیلی خوب پیش رفتیم البته که باید مسیر به تغییر و اصلاح نیاز دارد.


بازنشر از : مهر

شورای عالی انقلاب فرهنگی

محمدرضا مخبر دزفولی

انقلاب اسلامی ایران

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی زمانی که اتفاق افتاد، تشعشعی را ایجاد کرد که اگر نبود، شاید امروز در جهان جدید فرهنگ و ادبیات تمام دنیا متفاوت بود و ادبیات جهان را متحول کرد.


پرده زبرا - پوستر دیواری