مهران محمدی امین

1401\10\14 07:04:19


باراموندا؛ یک خودروی عجیب با پیشرانه موتورسیکلت ب ام و/ تصاویر

باراموندا در واقع یک نمونه مفهومی یا نسخه پرتوتایپ از خودرویی متفاوت بود که هیچ گاه از این مرحله فراتر نرفت و به خط تولید اقتصادی نزدیک نشد.

نمایش خودروهای عجیب در فیلم های سینمائی که قابلیت حرکت در دریا و خشکی را دارند، یکی از جاذبه های اصلی آثاری بود که قصد داشتند خودرویی فراتر از زمان را به مخاطب نمایش دهند.

البته این موضوع در روزگار کنونی دیگر جذابیت چندانی ندارد.

اما اگر یکی از نمونه های واقعی خودروهای  دوزیست  همچنان می تواند نظرتان را جلب کند پس در ادامه مطلب با  باراموندا  که دوزیستی متفاوت است، آشنا شوید.

باراموندا  در واقع یک نمونه مفهومی یا نسخه پرتوتایپ از خودرویی متفاوت بود که هیچ گاه از این مرحله فراتر نرفت و به خط تولید اقتصادی نزدیک نشد.

باراموندا؛ یک خودروی عجیب با پیشرانه موتورسیکلت ب ام و(+عکس)

تبلیغات
دستگاه گازور زن - دستگاه کرنر زن
رز ماشین تولید و ساخت دستگاه کارگاهی و خط تولید ، دستگاه کرنر زن ، دستگاه گازر زن ، دستگاه مکنده ، پایه دریل
# نجاری - # چوب - # MDF

هر کدام از چرخ های عقب  باراموندا  به پیشرانه 100 اسب بخاری  4 سیلندر  ب ام و  مجهز شد که در واقع مربوط به موتورسیکلت های این کمپانی آلمانی بود. بدین ترتیب فضایی بین چرخ های عقب ایجاد شد که جت اسکی و دو تخه موج سواری را بتوان آنجا قرار داد. این موتورها داخل فضای گلگیرهای عقب جانمایی شد.

باراموندا

دیزاین پرفورمنس  کمپانی فرانسوی که در سال 1994  باراموندا  را توسعه داده در اطلاعاتی که از آن زمان باقی مانده، اشاره می کند موتورهای 100 اسب بخاری  ب ام و  برای تجربه یک رانندگی اسپرت روی جاده نیز بسیار مناسب هستند.

از دیگر مشخصات باراموندا می توان به استفاده از سیستم خنک کننده مایع، گشتاور 214 نیوتن متر، جعبه دنده 5 سرعته دستی و بیشینه سرعت 200 کیلومتر اشاره کرد.

باراموندا  از منظر ابعاد برابر با 4220 میلیمتر در طول، 1960 میلیمتر در عرض و 1050 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافت.

فاصله بین محورها 2510 میلیمتر و وزن خودرو نیز 900 کیلوگرم ثبت شده است.

 
باراموندا
باراموندا
باراموندا
باراموندا
باراموندا
باراموندا
 
. .


بازنشر از : منبع: عصر ایران