بارش‌ها امشب از نیمه غرب اصفهان آغاز می‌شود بارندگی اداره کل هواشناسی اصفهان برف و کولاک

1401\11\09 17:04:08


بارش‌ها امشب از نیمه غرب اصفهان آغاز می‌شود

اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از نفوذ سامانه بارشی به نیمه غربی استان از شامگاه امروز خبر داد.

مینا معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به نفوذ سامانه ناپایدار بارشی از غرب و شمال غرب استان طی امشب اشاره کرد و اظهار داشت: فردا دوشنبه نیز با این فعالیت سامانه، بارش برف و باران نواحی غرب و جنوب استان را فرا می گیرد.

وی یا بیان اینکه شدت فعالیت این سامانه از شامگاه دوشنبه دهم بهمن تا اواخر وقت روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود، افزود: سامانه بارشی تا روز پنجشنبه ۱۳ بهمن به طور متناوب در سطح استان فعال خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه روز سه‌شنبه در کلانشهر اصفهان نیز بارندگی انتظار داریم، ادامه داد: در سایر مناطق استان بویژه مناطق غرب و جنوب استان نیز تا پایان هفته احتمال وزش باد به نسبت شدید تا شدید، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ای و نیز کولاک برف در مناطق مرتفع و کوهستانی وجود دارد.

معتمدی با بیان اینکه دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده بین چهار تا ۶ درجه افزایش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز به ۱۱ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به چهار درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: بوئین میاندشت با دمای ۶ درجه سلسیوس زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۷ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.


بازنشر از : مهر

بارندگی

اداره کل هواشناسی اصفهان

برف و کولاک

برف و باران

اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از نفوذ سامانه بارشی به نیمه غربی استان از شامگاه امروز خبر داد.


نمایندگی بوتان تهران