تشدید بارش در ۳ استان شمالی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در سه استان شمال غرب و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در شمال و جنوب کشور هشدار داد.

1402\06\22 01:28:06


تشدید بارش در ۳ استان شمالی

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در سه استان شمال غرب و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در شمال و جنوب کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط خیزش گردوخاک سه‌شنبه (۲۱ شهریور) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و چهارشنبه (۲۲ شهریور) در نیمه شمالی استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، وقوع صاعقه، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال، اختلال در ناوگان حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای و آسیب به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون‌شهری، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش سرعت وزش باد و بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر سه‌شنبه (۲۱ شهریور) در مناطق ساحلی استان‌های خوزستان و بوشهر، چهارشنبه  و پنجشنبه (۲۲ و ۲۳ شهریور) در مناطق ساحلی استان بوشهر، جمعه (۲۴ شهریور) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر، در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز، شنبه (۲۵ شهریور) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان، نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز و یکشنبه (۲۶ شهریور) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر، در نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس قابل پیش‌بینی است.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، احتمال اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و تفریحی وشناورهای مسافربری احتمال اختلال در فعالیت‌های فراساحل و فعالیت‌های سکوهای نفتی وجود دارد بنابراین نسبت به ممنوعیت و محدودیت فعالیت‌های تفریحی و شنا و تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و فعالیت‌های فراساحل و سکوهای نفتی توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی در ادامه این هشدار آورده است: افزایش سرعت وزش باد و بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر چهارشنبه و پنج‌شنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گیلان، جمعه تا دوشنبه هفته بعد در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران، در دریای خزر دور از انتظار نیست بنابراین احتمال غرق شدن شناگران، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و فعالیت‌های تفریحی و احتمال اختلال در فعالیت‌های فراساحل و تردد کشتی‌ها وجود دارد.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی ممنوعیت و محدودیت در فعالیت‌های تفریحی و شنا و تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها و کشتی‌های تجاری و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های فراساحل در دستور کار قرار گیرد.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود.

هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد.

از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


بازنشر از : منبع: ايسنا

سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در سه استان شمال غرب و افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در شمال و جنوب کشور هشدار داد.

فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است. انواع چراغ روکار, توکار سقفی پنل و ریلی و تزئینی پروژکتور و والواشر, جراغ دکوراتیو و ریسه ال ای دی LED چراغ های COB و SMD, کلید و پریز, سیم و کابل و جعبه فیوز و کلید مینیاتوری, چراغ های سنسوردار, چراغ های مگنتی و مولتی ترک و چراغ های صنعتی و کارگاهی.

فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز - لاله زار - لاله‌زار - برق ساختمان