مهران محمدی امین

1401\06\16 15:00:39


تلاش برای ارتقای توانمندی‌های جوانان و پیشبرد نقش آنها در توسعه

پنجمین اجلاس وزرای ورزش و جوانان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با شعار «توسعه جوانان و ورزش برای ساختن امتی متحد» در شهر «جده» عربستان آغاز شد.

از صبح امروز اجلاس سه روزه وزرای ورزش و جوانان کشورهای اسلامی با قرائت بیانیه توسط نماینده آذربایجان رئیس چهارمین اجلاس آغاز شد.

در ادامه این اجلاس رئیس پنجمین اجلاس کنفرانس اسلامی وزرای جوانان و ورزش به ایراد سخنرانی پرداخت. در این اجلاس سه روزه که وزرای کشورهای اسلامی از جمله سید حمید سجادی در آن حضور دارند، «بررسی وضعیت جوانان در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی»، «اهتمام به توسعه ورزش و امور جوانان از سوی این سازمان و نهادهای ذی‌ربط»، «تلاش برای ارتقای توانمندی‌های جوانان و پیشبرد نقش آنها در توسعه با هدف فراهم آوردن شرایط ثبات، پیشرفت و شکوفایی» و «مبارزه با افکار افراطی و خشونت‌آمیز مورد حمایت سازمان‌های تروریستی» از مهم‌ترین مسائلی است که در این اجلاس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین، در این اجلاس تعهد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به اجرای راهبردهای این سازمان در حوزه جوانان و توسعه ورزش با هدف تقویت طرح اقدام مشترک اسلامی در زمینه امور جوانان و ورزش بررسی خواهد شد..

.


بازنشر از : مهر

سازمان همکاری اسلامی

سید حمید سجادی

جوانان