مهران محمدی امین

1401\11\25 16:36:06


ثبت بیشترین بارش اصفهان در پادنای سمیرم/ بارندگی‌ها ادامه دارد

اصفهان- سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: پادنای علیا در شبانه روز گذشته ۴۰.۴ میلیمتر بارندگی داشته که بیشترین میانگین بارشی استان طی ۲۴ ساعت اخیر است.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به بارندگی‌های شبانه روز گذشته در سطح استان، اظهار داشت: بیشترین میانگین بارشی از پادنای علیا از توابع سمیرم با ۴۰.۴ میلیمتر، شهر سمیرم با ۳۰.۵ میلیمتر (۱۷ سانتیمتر برف)، دهاقان ۱۶ میلیمتر، اسلام آباد موگویی از توابع فریدونشهر با ۱۰.۳، مبارکه ۷.۲ میلیمتر، شهرضا ۶.۳ و خوروبیابانک با ۴.۵ میلیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین بارندگی در شهر اصفهان تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز ۲.۵ میلیمتر بوده، اضافه کرد: میانگین بارشی سمیرم از زمان شروع فعالیت سامانه کنونی طی ۴۸ ساعت اخیر ۶۰ میلیمتر بوده و هم اینک ارتفاع برف در این شهر به ۴۵ سانتیمتر می‌رسد. سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی تا اوایل روز پنجشنبه ۲۷ بهمن ادامه دارد، افزود: آسمان استان طی این مدت ابری همراه با بارش باران و برف است و در نیمه جنوبی استان بویژه وزش باد به نسبت شدید تا شدید را انتظار داریم. امینی با لشاره به اینکه شدت بارش‌ها در نیمه غرب و جنوب استان است، ادامه داد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، مه آلودی هوا، کاهش دید و اختلال در تردد جاده‌ای و نیز کولاک برف در مناطق کوهستانی وجود دارد.

وی با اشاره به کاهش یک تا سه درجه‌ای دمای هوا طی ۲۴ ساعت پیش رو، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به هشت درجه سلسیوس و کمینه آن بامداد فردا به چهار درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد. به گفته سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، خوانسار و فریدونشهر با دمای صفر درجه و ورزنه با دمای ۹ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

برف و باران

اداره کل هواشناسی اصفهان

کاهش دما