مهران محمدی امین

آتش نشانی شهرداری تهران جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به جزئیات وقوع حریق در پاساژ علاالدین، ا

1401\10\17 21:58:08


جزئیات وقوع حریق در پاساژ علاالدین/ کاهش خسارات حوادث با اتخاذ تدابیر ایمنی مناسب

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به جزئیات وقوع حریق در پاساژ علاالدین، از اتخاذ تدابیر ایمنی قابل توجه در این پاساژ طی سال‌های اخیر خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع حریق جزئی ضایعات در پاساژ علاالدین گفت: بعد از ظهر امروز طی تماسی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد که بخشی از پاساژ علاالدین دچار حریق شده و متعاقباً آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

تبلیغات
چاه ارت - اعلام حریق
چاه ارت - اعلام حریق

کالای برق لِنا - LENA با سابقه ای درخشان در صنعت برق کشور و در زمینه ی تامین کالای برق,اجرای پروژه های الکتریکال و هوشمند سازی برق ساختمان فعالیت میکند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در محل حادثه مشاهده شد که چند مورد کارتن که در پشت نما قرار داشت، دچار حریق شده بود و همین امر سبب به صدا درآمدن آژیرهای مرکز شده بود و پیش از اینکه دودی جمع شود، نگهبانان خود پاساژ که دوره آتش‌نشانی گذرانده‌اند، نسبت به اطفا حریق اقدام کردند و آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه نسبت به تکمیل اطفا حریق اقدام کردند. وی اظهار کرد: خوشبختانه پاساژ علاالدین در سال‌های اخیر اقدامات ایمنی مناسب و قابل توجهی انجام داده است و این مرکز تجاری از نظر ایمن‌سازی رشد قابل توجهی داشته که سبب می‌شود در هنگام وقوع حوادث، خسارات به حداقل برسد. ملکی خاطرنشان کرد: این‌گونه اقدامات می‌تواند الگوی مناسبی برای ساختمان‌هایی باشد که اهمیتی به تدابیر ایمنی نمی‌دهند و در صورت بروز حادثه خسارت مالی و جانی قابل توجهی را متحمل می‌شوند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: توصیه سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران این است که ساختمان‌های ناایمن با هر میزان از بضاعت و امکان قدمی در جهت ایمن‌سازی خود بردارند؛ چرا که هر اقدام ایمنی که در این حوزه صورت می‌گیرد، در کاهش خسارات ناشی از حوادث تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.. .


بازنشر از : مهر

آتش نشانی

شهرداری تهران

جلال ملکی