مهران محمدی امین

1401\10\12 11:43:07


ریشه عسرت در بی‌توجهی به منزلت مردم، نخبگان و قانون است

شهردار تهران با بیان اینکه راه مقابله با دشمنی و عداوت شکل گرفته این است که قوی شویم، گفت: راه قوی شدن چنگ زدن به اسلام، تبعیت از رهبری، خدمت به مردم و مشارکت است.

علیرضا زاکانی در مراسم گرامیداشت هفته بصیرت و یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: شرایط ماه‌های اخیر نشان از تبی در جامعه دارد که از عفونتی حکایت می‌کند.

در کنار آن راه مقابله با دشمنی و عداوت شکل گرفته این است که قوی شویم و دشمن را به حال خود وا نگذاریم و او را مشغول کنیم و راه قوی شدن نیز چنگ زدن به اسلام، تبعیت از رهبری و خدمت به مردم است. شهردار تهران با بیان اینکه باید با جهاد تبیین و روشنگری در مسیر غفلت زدایی حرکت کنیم، افزود: در بخش مقابله با عسرت و حل مشکلات مردم نیز با نوکری مردم از زاویه نگاه حاج قاسم که منت می‌کشید تا نوکری کند، مانند کسانی که در مسیر اربعین منت می کشند تا به زائران کربلا خدمت کنند، باید پیش برویم. وی با اشاره به اینکه با خدمت و پیشرفت نسبتی با عمل و قوی شدن ما برقرار می‌شود، گفت: در بحث پیشرفت اگر مسیر علمی در مدار درست قرار بگیرد ما را به قله‌های افتخار می‌رساند.

زاکانی ادامه داد: نظام تربیتی ما آن بایستگی و شایستگی لازم را ندارد و باید در مختصات درست خود بایستد. از رسانه گرفته تا دانشگاه و مدرسه و خانواده، همه باید در جای درست خود قرار گیرند که این مساله نیاز به رشد و مسئولیت پذیری دارد. شهردار تهران با بیان اینکه ریشه عسرت نیز بی توجهی به منزلت است؛ منزلت مردم، نخبگان و قانون، خاطرنشان کرد: راه دیگر قوی شدن مشارکت است و نکته دیگر اینکه اگر شرایط را بسنجیم می‌بینیم که یک جای کار ما لنگ می‌زند یا در تصویر ذهنی دیگران آن لنگ زدن وجود دارد و آن در جنبه شوکت است؛ آن کسی که در آشوب‌های اخیر از پنجره خانه خودش شعار سر می‌دهد، تصور می‌کند آخر ماجراست و فردایی وجود ندارد.

بنابراین راه مواجهه برای بازگشت این شوکت؛ قاطعیت با جنبه شرارت و رأفت با جنبه عمومی و مردمی ماجرا است. وی در پایان با بیان اینکه باید توجه کنیم که مردم فاصله حرف و عمل ما را فاصله بلندی می‌دانند که این مساله آثار سو داشته، عنوان کرد: بنده شرایط سه ماه اخیر را فرصتی می بی نم که باید به اصل اسلام و انقلاب برگردیم. اگر توجه کنیم می‌توانیم از این اتفاقات فرصتی بزرگ خلق کنیم.

در پایان این مراسم ضمن تشییع پیکر یکی از شهدای گمنام، از چند تن از خانواده شهدا با حضور شهردار تهران تجلیل شد.. .


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

علیرضا زاکانی

مدیریت شهری