مهران محمدی امین

صادق ستاری فرد تربیت بدنی فدراسیون های ورزشی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: زمینه اجرای قانون سرباز قهرمان و موضوع

1401\07\22 11:32:37


زمینه استخدام قهرمانان ورزشی به عنوان معلم تربیت بدنی فراهم می شود

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: زمینه اجرای قانون سرباز قهرمان و موضوع استخدام مشمولان و قهرمانان به عنوان معلم تربیت بدنی فراهم می‌شود.

صادق ستاری فرد در جلسه مشترک رؤسای فدراسیون‌های ورزشی در آکادمی ملی المپیک گفت: به اقتضای شرایط اجتماعی و فرهنگی امروز، یکی از نیازهای جدی ما نیاز به تفریحات سالم، ایجاد فرصت‌هایی برای تخلیه هیجانات کودکان و نوجوانان، غنی سازی اوقات فراغت و فراگیر شدن ورزش برای همگان داریم.

وی تصریح کرد: سیاست نظام تولیت ورزش کشور ساخت آینده ورزش کشور است این آینده به حال امروز ورزش دانش آموزی بستگی دارد. معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همراهی، همگرایی و همکاری خوبی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش وجود دارد افزود: می‌طلبد در اجرای برنامه‌ها هم پا و یاریگر هم باشیم رؤسای فدراسیون‌های ورزشی می‌توانند استمرار این همکاری و تعامل فی مابین دو وزارت باشند. وی اظهار کرد: مبتنی بر سند تحول دولت ۳ برنامه جدی داریم؛ آزادسازی و مردمی سازی مجموعه‌های آموزش و پرورش با رویکرد تربیتی و خانواده محور یکی از این برنامه‌هاست که حضور خانواده‌ها در برنامه‌های ورزش همگانی افزایش نشاط را به دنبال دارد؛ اکنون ۹۳۳ مجموعه به صورت رایگان در روزهای آخر هفته در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌هاست.

ستاری فرد با تاکید بر اینکه تأمین نیروی انسانی و غنی سازی برنامه و محتوای ورزشی از جمله نیازهای جدی ما در استمرار این برنامه است، به برنامه دوم اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای ورزشی درون مدرسه‌ای موضوع دوم است که با حمایت دولت، سازمان برنامه و بودجه و پشتیبانی جناب دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش، نهضت ملی ایجاد ۲۱۰۰ فضای ورزشی را شروع کردیم و این هفته با حضور دو وزیر آموزش و پرورش و ورزش، ۱۰۱۷ مجموعه ورزشی افتتاح می‌شود این فضاها ظرف مدت ۶ ماه در کشور به عنوان یک کار جهادی و ارزشمند در حال رقم خوردن است و فرصتی است تا دانش آموزان در زنگ ورزش و اوقات فراغت از این فضاها استفاده کنند. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: استعدادیابی ورزشی در سند تحول آمده و موضوع سوم است؛ این امر حلقه مفقوده پیشرفت ورزش کشور بود که امروز جز برنامه‌های اول وزیر ورزش است در سند تحول دولت این امر با محوریت مدارس تاکید شده است لذا در فدراسیون ورزش دانش آموزی با هماهنگی و همراهی برخی از فدراسیون‌ها امسال در تابستان کار بی نظیری انجام شد. وی توضیح داد که از یکم تیر تا یکم مهر مسابقات ورزشی دانش آموزان برگزار شد.

در تمام طول تابستان بجز ایام دهه اول محرم، دانش‌آموزان در مسابقات کشوری حضور داشتند و فدراسیون ورزش دانش آموزی با بهترین کیفیت و مدیریت کار را دنبال کرد همچنین پخش مستقیم مسابقات از رسانه ملی ایجاد انگیزه را به دنبال داشت. ستاری فرد عنوان کرد: برای اولین بار در طول این سال‌ها با رویکرد حمایتی وزیر ورزش، فدراسیون ورزش دانش آموزی مورد حمایت مالی قرار گرفت که لازم است از دکتر سجادی تشکر کنم البته همین توقع و انتظار را از خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک نیز دارم که برای ورزش دانش آموزی که در ۳۰ رشته ورزشی در حال فعالیت است برنامه ریزی و اقدام شود. وی اضافه کرد: حمایت مالی و معنوی مجموعه تولیت ورزش ورزش را تقاضا داریم زیرا هرچه در این حوزه هزینه شود سرمایه خواهد شد.

معاون وزیر گفت: از حیث اقتصاد ورزش با پیگیری وزیر آموزش و پرورش و همراهی دولت، سازمان برنامه و بودجه امسال ۱۱۰ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی پیش بینی شد که به زودی سامانه‌ای در این باره راه اندازی خواهد شد تا بتوانیم به تولید ملی و اقتصاد کشور کمک کنیم. ستاری فرد همچنین خبر داد: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش و موافقت سازمان اداری و استخدامی زمینه اجرای قانون سرباز قهرمان و موضوع استخدام مشمولان و قهرمانان به عنوان معلم تربیت بدنی فراهم می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

صادق ستاری فرد

تربیت بدنی

فدراسیون های ورزشی