مهران محمدی امین

خانواده معاونت امور زنان ریاست جمهوری حفظ محیط زیست سازمان مشاور امور بانوان و

1401\06\07 18:40:45


سند خانواده سبز ایرانی تدوین می شود

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین سند خانواده سبز ایرانی بر اساس الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت خبر داد.

همزمان با هفته دولت دومین نشست کارگروه اجرایی تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.

به منظور اجرایی کردن این تفاهم نامه کارگروه اجرایی این تفاهم نامه با حضور نجمه کمالی اصل مشاور امور بانوان و خانواده سازمان و سپیده بازرگان نماینده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و اعضای کارگروه، نمایندگان امور بانوان ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها پیش از ظهر امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. مشاور امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این تفاهم نامه نقشه راه فعالیت امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: محیط زیست پیوند عجیبی با زنان دارد، زنان در حفظ محیط زیست بسیار تأثیر گذار هستند و توانمند سازی زنان نقش مهمی در فرهنگ سازی دارد. وی یاد آور شد: به منظور تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، اهداف سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴، اصل پنجاهم قانون اساسی و سیاست‌های کلان حوزه زنان و خانواده با تاکید بر نقش محوری زنان در خانواده برای حفاظت از محیط زیست تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست با معاونت زنان و ریاست جمهوری در بهمن ماه سال گذشته مبادله شد.

وی ادامه داد: انعقاد این تفاهم نامه اقدام بسیار ارزنده در حوزه زنان و محیط زیست است که در دولت مردمی شکل گرفته است و با اجرایی شدن تفاهم نامه سازمان با معاونت امور زنان و خانواده، نهضت جدی در حوزه زنان و محیط زیست ایجاد می‌شود. کمالی با اشاره به برخی از موانع برای اجرای این تفاهم از جمله مشکلات اعتباری و نبود بانک‌های اطلاعاتی اظهار داشت: ما در گام دوم انقلاب به دنبال تحول در حوزه زنان و حفظ محیط زیست هستیم. مشاور امور بانوان سازمان در امور زنان و خانواده با بیان اینکه تولید محتواهای جدید با قالب‌های مناسب و استاندارد در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران، زنان ورزشکار، نویسنده، شاعران، قصه نویس ها برای تولید محتوا با موضوع زنان و خانواده استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزش زنان عشایر در دستور کار سازمان قرار گرفته است، افزود: دوره‌های توانمند سازی زنان عشایر و روستایی در سطح کشور برگزار خواهد شد. مشاور امور بانوان سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین سند ملی خانواده سبز ایرانی بر اساس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در راستای اجرایی کردن مفاد تفاهم سازمان با معاونت زنان ریاست جمهوری خبر داد و گفت: تدوین این سند در حال بررسی‌های کارشناسی است و از ظرفیت‌های ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها برای تدوین سند استفاده خواهد شد. وی تاکید کرد: ما به دنبال احیای فرهنگ‌های ایرانی و اسلامی در حفاظت از محیط زیست در تدوین سند خانواده سبز هستیم و قرار است با تدوین این سند راهبرد و راهکارهای اجرایی که زنان می‌توانند در حفظ محیط زیست نقش داشته باشند، مشخص شود.

مشاور امور بانوان سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش تربیتی زنان و مدیریت در خانه افزود: زنان می‌توانند برنامه‌ریزان مهم اصلاح محیط زیست در خانه و محله باشند. وی با بیان اینکه زنان می‌توانند نقش بسیار مهمی در تغییر الگوی مصرف و در نتیجه کاهش آلودگی‌های محیط زیست داشته باشند، گفت: موضوع اصلاح الگوی مصرف و حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از اهداف کلان برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خواهد بود.. .


بازنشر از : مهر

خانواده

معاونت امور زنان ریاست جمهوری

حفظ محیط زیست

سازمان


تصویر پیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو