مهران محمدی امین

1401\11\09 13:51:51


سهم هر تهرانی از گوشت گرم تنظیم بازاری چقدر است؟

معاون سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از عرضه ۱۲ تن گوشت در میادین میوه و تره بار شهرداری خبر داد و گفت: تاکنون ۷۵۰ کیلوگرم در میدان جلال آل احمد توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سراب‌نشین در خصوص عرضه گوشت گرم تنظیم بازاری گفت: ۱۲ تن گوشت قرمز در اختیار میادین میوه و تره بار شهرداری قرار گرفته که تاکنون ۷۵۰ کیلوگرم در میدان جلال آل احمد توزیع شده است.

معاون بهره‌برداری و بهداشت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران افزود: قیمت گوشت گوسفندی ۲۲۰ هزار تومان است و شرکت پشتیبانی امور دام این قیمت را تعیین کرده و به هر نفر یک بسته دو کیلویی تعلق می گیرد و دلیل این امر آن است که توزیع بین همه متقاضیان صورت گیرد. وی عنوان کرد: حجم توزیع بسیار کم تر از میزان درخواست است و حجم تقاضا از عرضه بالاتر است. گفتنی است، اگر جمعیت ساکن در شهر تهران را ۸ میلیون نفر در نظر بگیریم سهمیه در نظر گرفته شده برای توزیع در میادین معادل ۱.۵ گرم به ازای هر نفر است.

پیش از این در چند نوبت سازمان میادین میوه و تره بار مسئولیت توزیع گوشت گرم تنظیم بازاری را بر عهده داشته که توقع می رفت با توجه به آمار موجود از تقاضای شهروندان مدیریت شهری نیازهای شهر را برای سازمان جهاد کشاورزی تبیین می کرد تا سهم تهران از گوشت گرم تنظیم بازاری افزایش یابد.. .


بازنشر از : مهر

میدان میوه و تره بار

شهرداری تهران

قیمت گوشت