مهران محمدی امین

شهرداری تهران شعر ادبیات جمعی از شاعران محفل ادبی تغزل در خانه شعر و ادبیاتِ منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به

1401\09\08 17:22:08


شعر جمعی شاعران محفل ادبی تغزل برای تیم ملی فوتبال ایران

جمعی از شاعران محفل ادبی تغزل در خانه شعر و ادبیاتِ منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به تازگی شعری با موضوع «تیم ملی فوتبال ایران» سروده‌اند.

به گزارش اختصاصی خبرگزاری مهر، جمعی از شاعران محفل ادبی تغزل در خانه شعر و ادبیاتِ منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به تازگی شعری با موضوع «تیم ملی فوتبال ایران» سروده‌اند.

شاعران این شعر زیبا و بداهۀ دسته جمعی که به روایت حضور تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌پردازد، عبارتند از ریحانه ابراهیم زادگان، فخرالسادات تقی‌زاده، مقصود حاجی‌زاده، فاطمه رجبی، صهبا رحیمی، قاسم شکوری، ابوالفضل صدقی، مهدی عندلیب، مریم فراهانی، رباب کلامی، نفیسه‌سادات موسوی و فریبا نعمتی هستند. متن این شعر به شرح زیر است؛ سربلندیم اگر در همه دنیا تو و من ریشه داریم در آغوشِ پر از مهرِ وطن سر و جان پیشکش شادی و آبادی تو وطن ای هر وجب از خاک تو چون پاره‌ی تن دشمنان تو اگر گرد هم آیند به سِن عمرشان باز بُوَد کمتر ازین خاک کهن! نهراسد تن این باغ دمی از تبری که دمیده است ز هر زخم بر آن، یاس و سمن در دلم شور و شعف بود، بلند آوازه! هرکجا نام تو شد، هر که ز تو گفت سخن دل‌مان راهیِ همراهیِ تیمی شده که می‌رود بالا با غیرت‌شان نام وطن یاعلی گویان یک بار دگر معجزه کن باز بر شانه‌ی هم‌میهن خود تکیه بزن می‌درخشد همه جا پرچم جمهوری عشق تیم باغیرت ایران به تنش کرده کفن افتخار است برای وطنم جنگیدن افتخار است پرِ پرچم را بوسیدن نسبِ غیرتِ بر خاک، از آرش داریم نسبِ قدرت از تَهْمْتَنِ دیوافکن! ناخلف هستم اگر پشت به این خاک کنم پدرم گفته به نام وطنت تکیه بزن تا در اندیشه و هم‌ریشه‌ی یزدان هستیم نرسد دست کجش بر دل ما، اهریمن! ننگ‌مان باد اگر شادی‌مان این باشد: بغلِ پرچم اهریمن‌ها رقصیدن آتش فتنه نسوزاند امید ما را از سیاووشانش خاطره دارد میهن جان به آن عهد که بسته‌ست وفا خواهد کرد هر کجا لازم شد، هدیه به ایرانْ تنِ من دور! ننگ تو و هر بدطلبی از ایران کور! هرکس که نبیند خوشیِ این میهن خون رنگین شهیدان به وطن داده شرف بی شرف آنکه فروشد به ثمن، خاک وطن نکشم دست ز تو تا به تنم جانی هست خاک تو مدفن من پرچم پاک تو کفن تا به سر سایه‌ی پرمهر شهیدان داریم هست بی شک وطن از مکر حسودان ایمن. .


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

شعر

ادبیات