شهردار اسامی ساختمان‌های ناایمن را اعلام کند شورای شهر تهران عضو شورای شهر تهران مهدی بابایی

1402\02\31 12:39:04


شهردار اسامی ساختمان‌های ناایمن را اعلام کند

عضو شورای شهر تهران گفت:درخواست من از شهردار تهران این است که بنابر وظیفه قانونی خود لیست ساختمان‌های ناایمن را اعلام کند چراکه این اقدام تشویش اذهان عمومی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران و با اشاره به آتش سوزی روز گذشته در میدان رازی گفت: این حریق در سوله سه هزار متر مربعی اتفاق افتاد که تا کنون پنج اخطار گرفته بوده است.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از آتش سوزی ۲۰۰ آتش نشان در محل حضور پیدا کردند و توانستند پس از چند ساعت حریق را اطفا کنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ساختمان مجاور این سوله نیز دچار حریق شده بود اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش آتش نشانان از سرایت بیشتر آتش جلوگیری شد و به جان شهروندان و آتش نشانان آسیب نرسید.

بابایی تصریح کرد: اما تا کی قرار است در شهرداری تهران به اخطار اکتفا کنیم؟ در سال ۹۸ مصوبه‌ای به تصویب رسید که در بستر آن مشخص شده است چگونه باید با ساختمان‌های ناایمن برخورد کرد.

وی گفت: چرا در ساختمان‌های ناایمن که از ساختمان‌های پر خطر بودند دستور قطع انشعابات نداشتیم؟ این نکته قابل تأملی است که شهرداران مناطق با جدیت موضوع را دنبال کرده و اطلاع رسانی کنند.

بابایی با بیان اینکه تعداد ساختمان‌های ناایمن از ۱۲۹ به ۹۵ واحد رسیده است گفت: اما به ساختمان‌هایی رسیده ایم که علیرغم تذکرات جدی هیچ گونه همکاری را نداشتند؛ لذا درخواست من از شهردار تهران این است که بنابر وظیفه قانونی خود لیست این ساختمان‌ها را اعلام کند، این اقدام تشویش اذهان عمومی نیست.

تهران ۹۶۰ هزار ساختمان دارد که تنها ۹۵ ساختمان وضعیت بحرانی دارند و باید لیست آنها اعلام شود.


بازنشر از : مهر

شورای شهر تهران

عضو شورای شهر تهران

مهدی بابایی

ساختمان‌های

عضو شورای شهر تهران گفت:درخواست من از شهردار تهران این است که بنابر وظیفه قانونی خود لیست ساختمان‌های ناایمن را اعلام کند چراکه این اقدام تشویش اذهان عمومی نیست.

چاه ارت - اعلام حریق

کالای برق لِنا - LENA با سابقه ای درخشان در صنعت برق کشور و در زمینه ی تامین کالای برق,اجرای پروژه های الکتریکال و هوشمند سازی برق ساختمان فعالیت میکند.
تلفن دفتر لاله زار: ۰۲۱۳۳۹۹۱۷۸۵ کارشناس فروش-افشاری: ۰۹۱۲۲۰۶۰۹۲۹

چاه ارت - اعلام حریق - حریق - سیم - لوازم چاه ارت

برق و روشنایی لاله زار