مهران محمدی امین

علیرضا زاکانی شهردار تهران شهرداری تهران شهردار تهران گفت: اگر خودمان اقدام به خراب کردن موقعیت جغرافیایی نکنیم م

1401\11\01 19:26:43


ظلم است با آلودگی هوا چرخه زندگی مردم دچار وقفه شود/ هنوز برای هوای پاک کاری انجام نشده است

شهردار تهران گفت: اگر خودمان اقدام به خراب کردن موقعیت جغرافیایی نکنیم می‌توان شرایط خوبی داشت، ظلم است که با آلودگی هوا، چرخه زندگی مردم دچار وقفه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی، در مراسم افتتاح مراکز معاینه فنی با بیان اینکه سلامت شهروندان برای ما اهمیت دارد، افزود: به همین منظور تحول فناورانه را برای حرکت به سمت شهر هوشمند دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: مسیری را باید برویم که ما به ازای آن توسعه فضای سبز باشد. شهردار تهران با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها گفت: باید نوع ساخت و ساز شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم خدماتی که به شهروندان ارائه می‌شود امکان نیاز شهروندان را کاهش دهد. زاکانی درباره آلایندگی شهر تهران بیان کرد: اساس حرکت ما این است سهم ۶۷ درصدی حمل نقل عمومی را کاهش دهیم و به سهم حمل و نقل عمومی بی افزاییم.

تبلیغات
کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ
کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ

کارشناسی خودرو کارن، تشخیص رنگ شدگی، بررسی فنی و آپشن خودرو در کرج و حومه

وی گفت: بعد از مترو، ستون حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی است و طبق برنامه چهارم ۷ هزار دستگاه تا پایان سال برای تهران فراهم می‌شود و باید حمل و نقل را به سمت کاهش مصرف سوخت و برقی کردن پیش ببریم. شهردار تهران با بیان اینکه صد درصد ۲ هزار ون تهران فرسوده هستند، افزود: در برنامه ما این است که ۱۰۰ هزار ون برای تهران بصورت گازسوز تأمین کنیم. زاکانی با بیان این مطلب که بالغ بر ۲ میلیون یعنی ۷۶ درصد موتورهای تهران فرسوده هستند، گفت: هدف ما این است که ۳۰۰ هزار موتور در تهران برقی شوند.

شهردار تهران با بیان اینکه تهران موقعیت جغرافیایی ممتازی دارد، افزود: اگر خودمان اقدام به خراب کردن این موقعیت نکنیم می‌توان شرایط خوبی داشت ظلم است که با آلودگی چرخه زندگی مردم دچار وقفه شود. در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جریان رونمایی از موتورهای برقی و با اشاره به هوای پاک، گفت: هنوز برای هوای پاک کاری انجام نشده است. وی ادامه داد: ما نمی‌دانیم ارتفاع ساختمان‌ها در جهش باد مؤثر است و باید دانشگاه محیط زیست آنرا بررسی کند.

چمران افزود: اقداماتی از جمله برقی کردن ناوگان آغاز کار است و باید حمل و نقل را از شخصی به عمومی تبدیل کرد.. .


بازنشر از : مهر

علیرضا زاکانی

شهردار تهران

شهرداری تهران