شورای شهر تهران شهرداری تهران عضو شورای شهر تهران رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا ضمن انتقاد از عدم درج وضعیت تاه

1401\12\23 13:30:41


عدم درج وضعیت تاهل و مادر بودن بانوان در قرارداد کارمندان شهرداری

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا ضمن انتقاد از عدم درج وضعیت تاهل و تعداد فرزندان برای کارکنان زن در احکام کارگزینی شهرداری، خواستار اصلاح این مسئله در احکام شد.

نرجس سلیمانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و سی و ششمین جلسه شورای شهر درباره احکام کارگزینی کارکنان ثابت و رسمی شهرداری تهران، گفت: با توجه به نزدیک شدن زمان تمدید قراردادهای کارکنان شهرداری تهران و همینطور موعد صدور احکام کارگزینی کارکنان ثابت و رسمی، ذکر چند نکته به جهت اصلاح و به روز رسانی شکلی ضروری است؛ درج وضعیت تأهل و تعداد فرزندان برای بانوان در احکام کارگزینی سالهاست ظاهراً بنا به دلایل نرم‌افزاری تحقق نیافته است، به همین دلیل هم جمع کثیری از بانوان شاغل در شهرداری که متأهل و دارای فرزند هم هستند در تصویر حکم مجرد محسوب می‌شوند که این عدم درج، جایگاه و شأن بسیاری از مادران شاغل را به رسمیت نشناخته است.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های کلی نظام راجع به فرزندآوری و ارج نهادن به مقام و جایگاه مادر و خانواده، بی‌توجهی به رفع این مسائل در تضاد کامل با مشوق‌های انگیزشی مدنظر است که انتظار می‌رود این نکته هم اکنون که در زمان مناسب آن قرار داریم، مورد توجه قرار گرفته و توسط معاونت توسعه منابع و برنامه ریزی اصلاح شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تاکید کرد: تذکر بعدی در خصوص وجود تفاوت و تبعیض در سرانه اضافه کاری کارکنان قراردای، ثابت و رسمی شهرداری است که باید توجه داشت هر نوع بی‌عدالتی حتی در مقیاس کوچک و خرد هم موجب آسیب رساندن به روحیه کارکنان و کاهش چشمگیر بهره وری و در میان گروه‌های شغلی که همزمان و متحد الشکل به انجام خدمات در قالب وظایف محوله یک سال هستند، می‌شود که امیدوارم این نکته هم توسط معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران تدبیری برای آن اندیشیده شود تا در سال آینده این تفاوت در تخصیص‌ها حذف یا به حداقل موجود خود برسد؛ چرا که متأسفانه در احکام کارگزینی برای کارکنان آقا مسئله تأهل و فرزندان درج می‌شود اما برای بانوان و مادران لحاظ نشده و مجرد عنوان می‌شود و برای من این مسئله باعث خجالت و شرمندگی است.


بازنشر از : مهر

شورای شهر تهران

شهرداری تهران

عضو شورای شهر تهران

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا ضمن انتقاد از عدم درج وضعیت تاهل و تعداد فرزندان برای کارکنان زن در احکام کارگزینی شهرداری، خواستار اصلاح این مسئله در احکام شد.

نمایندگی بوتان

بوتان، اولین و بزرگترین تولید کننده پکیج شوفاژ و آبگرمکن دیواری در ایران و بزرگترین تولید کننده آبگرمکن گازی دیواری در خاورمیانه است.
نمایندگی حاتمی زمانی، بابیش از 10 سال سابقه خدمت با هدف پاسخگویی و ارائه محصولات در سریعترین زمان در خدمت هموطنان عزیز است.
شعبه اندیشه 02165501075 - 02165579684
شعبه پردیس 02176270510 - 02176241277

نمایندگی بوتان - رادیاتور - حوله - آبگرمکن

پرده زبرا - پوستر دیواری