مهران محمدی امین

1401\05\27 12:38:07


فرایند عملیات ساخت مسجد «المتقین» تسریع شود

سخنگوی شورای شهر تهران ضمن بازدید از پروژه‌های فرهنگی منطقه ۳ بر لزوم تسریع فرایند عملیات ساخت مسجد «المتقین» تاکید کرد.

علیرضا نادعلی در ادامه سلسله بازدیدهای طرح «چهارشنبه‌های فرهنگی» به منظور بازدید از پروژه‌های فرهنگی به همراه حمید جوانی شهردار منطقه ۳ در این منطقه حضور یافت.

در ابتدا این بازدید، نادعلی از زورخانه قمر بنی هاشم (ع) در ده ونک بازدید کرد و در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر حمایت از پروژه‌های ورزشی گفت: باید از از ظرفیت‌های فرهنگی و ورزشی در شهر استفاده کرد. سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: قسمتی از هویت اصلی شهر تهران تکیه بر موضوعات جوانمردی است شکل‌گیری این موضوع در ورزش‌های زورخانه ای شکل بیشتری دارد؛ در شمال شهر تهران و در منطقه سه شهرداری پایتخت اصالت ورزش باستانی وجود دارد و جوانان در این مکان جوانمردی را می‌آموزند؛ شهرداری تهران مخصوصاً سازمان ورزش شهرداری تهران تمام تلاش خود را در جهت کمک رسانی به ورزش‌های باستانی انجام خواهد. وی در ادامه عنوان کرد: کمک به مکان‌های فرهنگی مانند مساجد؛ هیأت‌ها و حتی زورخانه‌ها می‌تواند به استفاده از ظرفیت اجتماعی و بالا بردن مشارکت اجتماعی مفید باشد.

به دنبال رفع موانع فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستیم در ادامه بازدید نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از باشگاه تیراندازی سئول بازدید کرد و در حاشیه این بازدید با تاکید بر استفاده از ظرفیت اماکن ورزشی شهر تهران اظهار کرد: اماکن ورزشی شهرداری تهران رقم‌ها و تعرف‌های زیر قیمت روز دارد؛ به همین منظور مشکلاتی رخ می‌دهد نمی‌توان مربی‌های زیادی را در این اماکن استخدام کرد. وی افزود: این موضوع نیازمند تحول است که کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به همراه سازمان ورزش به صورت جدی دنبال حل این مشکلات است. سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: باید مجموعه‌های ورزشی سطح بندی شود و چگونگی اداره اماکن ورزشی به صورت کامل و جامع مشخص شود که در دست مناطق باشد یا سازمان ورزش باشد؛ لایحه‌ای در دست تهیه است در این زمینه که به زودی به صحن شورا می‌آید.

وی گفت: به دنبال رفع موانع فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستیم. نقش ورزشگاه آرارات در ظرفیت سرانه ورزشی پایتخت نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ضمن بازدید از مجموعه ورزشی آرارات در منطقه ۳ و ادای احترام به شهدا ارامنه اظهار کرد: شهرداری تهران وظیفه دارد به همه شهروندان تهرانی خدمات ارائه دهد و شهروندان ارامنه تهرانی نیز از این قاعده استثنا نیست. وی افزود: مجموعه آرارات در منطقه سه ظرفیت خوبی در زمینه ورزشی به این منطقه اضافه کرده است؛ این مجموعه مشکل مخازن آب داشته است که شهرداری تهران به صورت جدی پیگیر حل این مشکل بوده است.

نادعلی ادامه داد: کف سالن‌های چند منظوره مجموعه آرارات از سوی شهرداری تهران مورد رسیدگی قرار گرفته است و از مهر ماه قابل بهره برداری خواهد بود؛ از سوی دیگر رسیدگی به استخر این مجموعه با مشارکت بخش خصوصی و مدیریت شهری تهران و وزارت ورزش و جوانان از دیگر موضوعاتی است که مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. لزوم تسریع در احیا مسجد «المتقین» در منطقه ۳ مسجد «المتقین» مکان بعدی بود که نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از آن بازدید کرد؛ نادعلی در این بازدید بر لزوم تسریع فرایند عملیات ساخت این مسجد تاکید کرد. لزوم توجه به سراهای محلات نادعلی در ادامه در سرای محله دروس ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجموعه گفت: موضوع توجه به سراهای محلات از جمله موضوعاتی است که باید به صورت جدی دنبال شود.

تبلیغات
فروش چراغ استخری لاله زار
دارک لایت تامین و تجهیز چراغ و روشنایی ساختمان برای فعالان حوزه ساختمان است. کیفیت، سرعت تامین، قیمت مناسب و ارائه بهترین پیشنهاد بازار مهمترین تمایز دارک لایت است.
# استخر - # چراغ استخری - # چراغ ضدآب

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در مورد رسیدگی به فعالیت سراهای محلات گفت: سراهای محلات برای استفاده از ظرفیت مردمی در زمینه فرهنگی و اجتماعی ساخته شد؛ اما از یک زمانی به بعد سراهای محلات از راه اصلی خود خارج شدند که در شورای اسلامی شهر تهران برای مدیریت سراهای محلات در حال تدوین قوانین جدیدی هستیم تا مجدداً از ظرفیت مردمی در محلات استفاده شود البته نظارت بر اجرای این قوانین نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که پیگیر آن نیز خواهیم بود. حضور در گلزار شهدای پاسداران و دیدار با خانواده شهید محلاتی وی با حضور در گلزار شهدای پاسداران ضمن ادای احترام به مقام شهدا اظهار کرد: بناهایی که به عنوان یادبود و آرامگاه شهدا ساخته می‌شود باید با رویکرد اسلامی و انقلابی و هنر ایرانی باشد. وی افزود: باید توجه داشت که باید از الگوهای اسلامی در ساخت آرامگاه‌های شهدا به صورت ویژه استفاده شود.

دیدار با معاونان منطقه ۳ در ادامه طرح چهار شنبه‌های فرهنگی نادعلی به همراه شهردار منطقه با معاونان منطقه ۳ شهرداری تهران نشست برگزار کرد. در این نشست نقطه نظرات در زمینه فعالیت فرهنگی در منطقه مطرح شد و بیشتر به موضوعات حفظ سرانه فضای ورزشی در منطقه و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی اشاره شد. نادعلی بر لزوم پیوست فرهنگی در اجرای پروژه‌های منطقه سه تاکید کرد.

دیدار با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۳ در ادامه طرح چهارشنبه‌های فرهنگی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با نخبگان و فعالان فرهنگی منطقه ۳ دیدار و گفتگو کرد؛ در حاشیه این دیدار نادعلی اظهار کرد: نکته مهمی که در این جلسات رخ داد حس هم افزایی چه تفکری و چه از نظر عملی بود که نکته مثبتی است که بنده به عنوان نماینده مردم به این نوع نشست‌ها به این نوع جلسات هم اندیشی نیاز دارم؛ شهرداری منطقه سه یک مدیریت شهری فرهنگی است. نادعلی با اشاره به جلسه نخبگان و فعالان فرهنگی اظهار کرد: اتصالات مهم و مناسب بین مساجد و سراهای محله در منطقه ۳ دیده می‌شد. دیدار مردمی در «مسجد قبا» در پایان بازدید چهارشنبه‌های فرهنگی نایب رئیس فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به همراه حمیدرضا جوانی شهردار منطقه ۳ در مسجد قبا منطقه حضور پیدا کردند.

توجه ویژه به موضوعات فرهنگی و استفاده از ظرفیت مردمی در مدیریت محلات؛ مقابله با سگ گردانی از جمله درخواست‌های مردمی در منطقه ۳ بود. همچنین نادعلی در ادامه اظهار کرد: موضوع مسجد محوری از جمله موضوعاتی است که به صورت جدی دنبال خواهیم کرد. لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان فرهنگی در منطقه در پایان شهردار منطقه سه بیان کرد: طرح چهارشنبه‌های فرهنگی به رشد و توسعه فرهنگی کمک می‌کند.

وی افزود: نکاتی را در چهارشنبه‌های فرهنگی مطرح شد که با دقت در منطقه سه اجرایی خواهیم کرد؛ همچنین باید از ظرفیت نخبگان و فعالان فرهنگی در منطقه استفاده کنیم که این اتفاق در حال انجام است.. .


بازنشر از : مهر

علیرضا نادعلی

شورای شهر تهران

شهرداری تهران