شهرداری تهران معاینه فنی خودرو عید نوروز مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فعالیت مرکز بیهقی به صورت شبا

1401\12\28 09:54:00


فعالیت مراکز منتخب معاینه فنی شهر تهران در ایام نورزو اعلام شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فعالیت مرکز بیهقی به صورت شبانه روزی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

شادی مالکی ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید و ماه مبارک رمضان در توضیح نحوه فعالیت مراکز منتخب شهر تهران در ایام تعطیلات نوروز گفت: با توجه به اهمیت انجام معاینه فنی در سفرهای نوروزی و تاکید پلیس راهور فراجا به کنترل معاینه فنی خودروها در جاده به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل در ارائه خدمت رسانی در ایام تعطیلات نوروز در ۲۹ اسفند ماه مراکز سراج، شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، فداییان اسلام، آزادی و ایران خودرو، واحدهای سیار جیحون و گیلان از ساعت ۷ الی ۱۴، در روز یکم فروردین ماه مراکز سراج، شهدای زمان آباد، ایران خودرو و واحدهای سیار جیحون و گیلان از ساعت ۸ الی ۱۷ و از دوم تا سوم فروردین ماه مراکز معاینه فنی شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فداییان اسلام، ایران خودرو، واحدهای سیار جیحون و گیلان از ساعت ۸ الی ۱۷ و در روز چهارم فروردین ماه مراکز شهید آبشناسان، شقایق، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فداییان اسلام، ایران خودرو، واحدهای سیار جیحون و گیلان از ساعت ۸ الی ۱۴ فعال هستند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خاطرنشان کرد: ضمناً مرکز بیهقی در تمامی این ایام به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می‌کند.

از شهروندان در خواست می‌شود با توجه به فعالیت مراکز منتخب در این ایام جهت اطلاع از آخرین ساعت کاری و نحوه فعالیت مراکز شهر تهران به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

وی در خصوص ادامه فعالیت ۲۴ ساعته مرکز بیهقی در سال جدید عنوان کرد: با توجه به مصادف شدن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان جهت رفاه حال روزه داران عزیز و استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی پس از افطار این ستاد نسبت به ادامه افزایش ساعت کاری و شبانه روزی کردن مرکز بیهقی اقدام کرده است.

البته تاکید می‌شود در صورت مراجعه و استقبال شهروندان از این طرح در ایام ماه مبارک رمضان، نحوه فعالیت بعضی از مراکز تغییر و این مراکز از افطار تا سحر فعال خواهند شد.

ضمناً با توجه به فعالیت مرکز بیهقی در زمان افطار از مراجعین به آن مرکز در این زمان پذیرایی خواهد شد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی در ارتباط با فعالیت مراکز معاینه فنی پس از تعطیلات نوروز گفت: پس از تعطیلات از پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۲ کلیه مراکز فعال بوده و به استثنا مرکز بیهقی که به صورت شبانه روزی است کلیه مراکز از ساعت ۷ الی ۱۷ ارائه خدمات می‌کنند.

مالکی با اشاره به پیشرو بودن سفرهای نوروزی و اهمیت انجام معاینه فنی پیش از سفر جهت کنترل ایمنی خودرو در تشریح برنامه‌ها و اقدامات این ستاد در این راستا افزود: بخش عمده کنترل انجام شده در مراکز معاینه فنی مربوط به ایمنی خودرو است.

از شهروندان درخواست می‌شود خارج از الزامات قانونی حتی به رغم داشتن معاینه فنی دارای اعتبار برای آسودگی خاطر و اطمینان از صحت ایمنی خودرو نسبت به مراجعه به مراکز معاینه فنی اقدام کنند.

در مراکز معاینه فنی بخش‌هایی نظیر وضعیت سلامت سیستم ترمز خودرو، سیستم تعلیق و اهرم بندی فرمان و همراستایی چرخ‌ها مورد کنترل قرار می‌گیرد.

وی افزود: بدون تردید سلامت ایمنی خودرو می‌تواند در کاهش تصادفات جاده‌ای و یا خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن مؤثر باشد.

در همین راستا در ایام نوروز علاوه بر خدمات معاینه فنی، در میز خدمت مراکز معاینه فنی خدمات ویژه ای به عنوان "از من بپرسید"راه اندازی می‌شود که کارشناسان متخصص آن بخش پاسخگوی کلیه سوالات فنی خودروی مراجعین و اطلاعات مورد نیاز جهت آماده سازی خودرو پیش از سفر هستند.

همچنین در این ایام بروشورهای اطلاع رسانی با محتوای اقدامات پیش از سفر در پشت گواهی معاینه فنی در اختیار مراجعین قرار خواهد گرفت که مجموعه اقدامات لازم پیش از سفر و آدرس مراکز معاینه فنی شهر تهران در آن اطلاع رسانی شده است.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی در توضیح خودروهای شخصی مشمول معاینه فنی در ماه ابتدایی سال جدید افزود: بر اساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف هستند؛ لذا از شهروندان تقاضا می‌شود برای انجام معاینه فنی دوره‌ای جهت توزیع مراجعات در طول سال به ماه تولید خودرو نیز توجه کنند.

در فروردین ماه سال جدید خودروهای تولید داخل فروردین ۱۳۹۸ و ماقبل و خودروهای وارداتی مارس ۲۰۱۹ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر پذیرش در هفت مرکز معاینه فنی شهر تهران صرفاً اینترنتی انجام می‌شود.مراجعه به مراکز بیهقی، نیایش، شهید آبشناسان، سراج و دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان تنها با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی امکان پذیر است.

البته تاکید می‌شود بجز هفت مرکز صدر الاشاره مراجعه بصورت حضوری و یا نوبت گیری اینترنتی به سایر مراکز امکان پذیر است.


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

معاینه فنی خودرو

عید نوروز

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از فعالیت مرکز بیهقی به صورت شبانه روزی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ

کارشناسان خودرو در مجموعه کارن چک خدمات کارشناسی فنی خودرو را در زمینه های کارشناسی تخصصی بدنه ، کارشناسی فنی خودرو ، بررسی سلامت فنی ، ارائه برگه کارشناسی ، مشاوره خرید و فروش ، قیمت گذاری ، بررسی آپشن های خودرو ، تنظیم قولنامه و مشاوره ارائه می دهند .
تماس : 09122653088 - 09122060929 - 02632513625

کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ - کارشناسی خودرو - تشخیص رنگ خودرو - معاینه فنی

تولید کارتن و سفارش کارتن