مهران محمدی امین

آلودگی هوا اصفهان منصور شیشه فروش استانداری اصفهان اصفهان- مدیرکل مدیری

1401\08\16 18:24:53


محیط‌زیست سناریوهای کنترل آلودگی هوای اصفهان را عملیاتی کند

اصفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست سناریوهای کنترل و کاهش آلودگی هوای اصفهان را که توسط دانشگاه‌ها تدوین شده، اجرا کند.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان و مصوبات این جلسه، اظهار داشت: بر تأمین گاز نیروگاه‌های اصفهان توسط شرکت گاز استان تاکید و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفت نیز موظف شد در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، بنزین و گازوئیل با کیفیت یورو پنج توزیع کند.

وی ادامه داد: مقرر شد اداره کل حفاظت محیط زیست با همکاری مرکز بهداشت استان، پایش‌های شبانه از واحدهای صنعتی انجام دهند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه مرکز بهداشت استان با همکاری ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان بسته‌های سلامت برای الزامات فعالیت دانش‌آموزان تدوین می‌کنند، خاطرنشان کرد: هماهنگ شدن حفاظت محیط زیست، هواشناسی، شهرداری اصفهان و مرکز بهداشت استان برای اعلام برخط اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا، از مصوبات جلسه بود. شیشه فروش تصریح کرد: محیط زیست باید سناریوهای کنترل و کاهش آلایندگی را که در مطالعات آلودگی هوای اصفهان توسط دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر تدوین شده، عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه وظایف دستگاها متناسب با الزامات قانون هوای پاک به ادارات ابلاغ شده، اضافه کرد: شهرداری اصفهان باید از سوزاندن بقایای گیاهی و پسماندها در شرایط آلودگی هوا خودداری کند. پیش‌بینی بارش‌های مطلوب در آبان و آذر مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه هواشناسی استان افزایش غلظت آلاینده‌ها را در ساعات صبح پیش‌بینی کرده، گفت: فردا سه شنبه از ساعات عصر و در روز چهارشنبه بارش در مناطق جنوبی استان خواهیم داشت و طی آخر هفته، روزهای جمعه و شنبه آینده نیز بارش خوبی برای تمام مناطق استان پیش‌بینی شده است. شیشه فروش خاطرنشان کرد: هواشناسی استان پیش‌تر از پاییزی خشک تا نیمه آذر ماه خبر داده بودند اما اکنون پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از این است که تا پایان آبان ماه و آذر، بارش‌ها مطلوب خواهد بود..

.


بازنشر از : مهر

آلودگی هوا

اصفهان

منصور شیشه فروش

استانداری اصفهان