مهران محمدی امین

موکب شهرداری منطقه 15 تهران مهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ از خدمت‌رسانی به زوار حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در مسیر راه

1401\06\23 14:58:46


میزبانی منطقه ۱۵ از جاماندگان اربعین حسینی با برپایی دو موکب

شهردار منطقه ۱۵ از خدمت‌رسانی به زوار حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین خبر داد.

سید مهدی صباغ ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی به شهروندان گفت: مراسم راهپیمایی شنبه ۲۶ شهریور ماه مصادف با روز اربعین حسینی از ساعت ۸ صبح از میدان امام حسین (ع) آغاز و پس از طی مسیر مشخص شده در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به پایان می‌رسد.

به گفته وی؛ شهرداری منطقه ۱۵ با استقرار دو موکب در میدان خراسان و چهارراه تیر دوقلو با ارائه خدماتی از قبیل فرهنگی، سلامت، بانوان، مشاوره و پذیرایی، میزبان شهروندان و علاقه مندان به خاندان عصمت و طهارت است. صباغ خاطرنشان کرد: فعالیت این موکب ها تا ظهر روز اربعین به زائران و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت ادامه می‌یابد که منطقه ۱۵ در مسیر شماره یک از میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با مشارکت مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴،۱۶ و ۲۰ آماده خدمات رسانی به شهروندان است. وی به تشریح سایر برنامه‌های ایام اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: برگزاری مراسم بدرقه و استقبال از زائران سیدالشهدا در طول ایام اربعین حسینی در مراکز تجمع نظیر مساجد و پایانه‌ها و … و هماهنگی ثبت نام این عزیزان در سایت خادم منتظر، برگزاری پویش فرهنگی رسانه‌ای سلام یا مهدی (عج) با شعار انا من حسین (ع) با موضوع نشر محتوای رسانه‌ای، متنی، گرافیکی و تصویری در فضای مجازی و هماهنگی با سخنرانان و مداحان به منظور تبیین مفهوم انتظار و رابطه آن با اربعین حسینی و فضاسازی و تبلیغات محیطی سلام یا مهدی، تولید و توزیع اقلام فرهنگی و کمک به انتشار و توزیع گسترده سرود سلام فرمانده و هیئت دهه نودی ها در هیئات و مساجد و… از جمله برنامه‌های این ایام بوده است.

شهردار منطقه ۱۵ عنوان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی خود مراقبتی ویژه زائرین اربعین، برگزاری تورهای زیارتی به مناسبت اربعین حسینی، برپایی پیاده روی همراه با غبار روبی از مزار شهدای گمنام معظم، برپایی میز خدمت سلامت محور (تست فشار خون، توزیع بروشور و …) و اعزام هیئت‌های دانش آموزی به کربلای معلی نیز در این هفته انجام شد.. .


بازنشر از : مهر

موکب

شهرداری منطقه 15 تهران

مهدی صباغ