1401\07\13 19:18:10


نرخ های نجومی اجاره ویلا در آستانه تعطیلات

با نزدیک شدن به تعطیلات رسمی و هجوم مسافران از سراسر کشور به شهرهای شمالی برای سپری کردن تعطیلات، نرخ اجاره ویلا در این شهرها سر به فلک کشید.

شهرهای شمالی به دلیل داشتن آب و هوای متفاوت و جنگل‌های سرسبز همواره مقصد اول ساکنان سایر شهرها برای سپری کردن تعطیلات بوده است اما در سال‌های اخیر در آستانه تعطیلات نرخ‌های اجاره ویلا در این شهرها سر به فلک کشیده است و این امر مانع از مسافرت بسیاری از شهروندان به این شهرهای خوش آب و هوا شده است.

بررسی های میدانی حاکی از آن است که در تعطیلات نرخ اجاره شبانه ویلاها در شهرهای شمالی دو برابر روزهای معمولی خواهد شد؛ در حداقل ترین حالت ممکن میانگین اجاره شبانه ویلاها به یک میلیون تومان می‌رسد به این معنا که ۵ شب اقامت در این ویلاها با حداقل حقوق یک کارگر ساده برابری می‌کند.

گفتنی است که در حالی معاملات در بازار املاک شمال کشور پرقدرت انجام می‌شود که رکود در بازار املاک کشور به خصوص پایتخت تعمیق شده است؛ به گفته مشاورن املاک شهرهای شمالی خانه‌های تا ۲ و نیم میلیارد تومان در این شهرها پرتقاضا هستند اما برای قیمت‌های بالاتر خرید و فروش به سختی صورت می‌گیرد با این وجود در سال‌های اخیر با سر به فلک کشیدن نرخ مسکن در پایتخت و شهرهای اقماری آن تقاضا برای خرید ویلا در شهرهای شمالی افزایش یافته است که منجر به صعودی شدن نرخ ها در این بازار شده است.

قیمت روز اجاره ویلا در جدول زیر آمده است:

نرخ‌های نجومی اجاره ویلا در آستانه تعطیلات/ جدول قیمت‌ها


بازنشر از : منبع: خبر آنلای

با نزدیک شدن به تعطیلات رسمی و هجوم مسافران از سراسر کشور به شهرهای شمالی برای سپری کردن تعطیلات، نرخ اجاره ویلا در این شهرها سر به فلک کشید.