مهران محمدی امین

1401\07\29 09:39:51


هواداران تهرانی چشم انتظار ورزشگاه‌های اختصاصی/ تهاتر وزارت ورزش با شهرداری به کجا رسید

حدود ۳ ماه است که وزارت ورزش و شهرداری تهران درخصوص واگذاری ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا به تیم‌های استقلال و پرسپولیس با یکدیگر تفاهم کرده‌اند اما هنوز روند تهاتر مشخص نیست.

خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ از ابتدای تیرماه امسال بود که اولین بار خبر واگذاری ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا به تیم‌های استقلال و پرسپولیس مطرح شد و به گفته حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان قرار بر این شد تا به دستور شهردار تهران مالکیت این ورزشگاه به صورت رسمی و دو باشگاه پرطرفدار تهرانی تحویل داده شود و از این پس این دو تیم دارای ورزشگاه مخصوص به خود شوند.

ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا به مدت پنج سال در اختیار دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تهران قرار داشت و مدتی بود که مدیران این دو باشگاه تقاضای مالکیت دائمی و این ورزشگاه‌ها را داشتند و پس از آن بود که شهرداری تهران و وزارت ورزش برای چگونگی واگذاری این دو ورزشگاه با یکدیگر تفاهم کردند. روند واگذاری این دو باشگاه به استقلال و پرسپولیس به این صورت است که قرار شد وزارت ورزش و شهرداری تهران در مجموعه تختی تهاتری با یکدیگر داشته باشند و بخشی از ورزشگاه تختی برای ارائه خدمات بهتر به تملک شهرداری دربیاید و سپس دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا به تیم‌های استقلال و پرسپولیس واگذار شود. اگر واگذاری ورزشگاه‌ها از سرانه تهران باشد مخالفت می‌کنیم اما اکنون با گذشت حدود سه ماه از اعلام این خبر ابهامات بسیاری در رابطه با واگذاری این ورزشگاه وجود دارد به طوری که علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران درباره جزئیات واگذاری دو ورزشگاه امام رضا و شهید کاظمی به تیم‌های تهرانی گفت: واگذاری این ورزشگاه به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در قالب موضوعاتی قرار دارد که باید حتماً روشن شوند.

وی ادامه داد: اگر قرار است از سرانه ورزشی مردم تهران کم شود، ما مخالف این موضوع هستیم اما اگر قرار است از محل هبه شهرداری در راستای رسالت اجتماعی‌اش به دو باشگاه پایتخت واگذار شود، ما موافق هستیم. جوادی با اشاره به سرانه ورزش تهران گفت: استان تهران به نسبت تراکم جمعیتی یکی از فقیرترین استان‌های کشور در حوزه سرانه ورزشی است و موافق نیستیم که مردم تهران با این ضعف و فقر آسیب ببینند. واگذاری ورزشگاه‌ها به استقلال و پرسپولیس هنوز در دستور کار است شهرداری تهران برای واگذاری دو ورزشگاه به این دو تیم پر هوادار تهرانی لازم است که حتماً اجازه شورای شهر و دریافت کند و بدون اجازه شورای شهری‌ها نمی‌تواند اقدام به انجام این کار کند اما شهرداری نیز اعلام کرده است که واگذاری این ورزشگاه‌ها تنها با تهاتر صورت خواهد گرفت.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به واگذاری این دو ورزشگاه گفت: موضوع واگذاری ۲ ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا به تیم‌های استقلال و پرسپولیس منتفی نشده است و از ابتدا نیز در دستور کار شهرداری تهران قرار داشته است. موضوع واگذاری ۲ ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا به تیم‌های استقلال و پرسپولیس منتفی نشده و با وزارت ورزش تفاهمی در خصوص تهاتر بخشی از ورزشگاه تختی با ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا صورت گرفته است وی درباره تهاتر وزارت ورزش و شهرداری تهران اظهار کرد: با وزارت ورزش تفاهمی در خصوص تهاتر بخشی از ورزشگاه تختی با ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا صورت گرفته است و هم اکنون در حال کارشناسی این موضوع هستیم. زاکانی تصریح کرد: مسیر انجام این کار از سوی وزارت ورزش در حال پیگیری است و موضوع به هیچ وجه منتفی نشده است.

هواداران به دنبال دریافت ورزشگاه‌های اختصاصی اما همانطور که گفته شد سرانه ورزش شهر تهران نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر کشور پایین است و هواداران این دو تیم پرطرفدار تهرانی منتظر هستند تا ببینند در نتیجه چه زمانی این دو ورزشگاه قرار است به آنها تخصیص داده شود البته به گفته شهردار تهران وزارت ورزش باید اقدامات نهایی برای تهاتر را انجام دهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مالکیت این دو ورزشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار شود.. .


بازنشر از : مهر

شهرداری تهران

ورزشگاه شهید کاظمی

ورزشگاه امام رضا (ع)

وزارت