مهران محمدی امین

1401\08\23 19:55:45


کرایه تاکسی باید واقعی شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد ناوگان تاکسیرانی نیز باید تعرفه کرایه‌های تاکسی واقعی شود تا اختلافات موجود بین رانندگان و مسافران کاهش پیدا کند.

جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه این معاونت از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح امروز به پیام‌ها و تماس‌های تلفنی شهروندان پاسخ دادند.

ارتباط مستقیم شهروندان با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیران زیرمجموعه این معاونت، امروز صبح از طریق سامانه مدیریت شهری و نظارت همگانی (۱۳۷ پلاس) انجام شد و ۳۴۵ تماس مرتبط با حوزه حمل و نقل شهری از سوی معاون شهردار و مدیران مربوطه پاسخ داده شد. بیشترین تماس‌ها، مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی و درباره کمبود اتوبوس، تأخیر حرکت اتوبوس‌های بخش خصوصی، جابه‌جایی ایستگاه‌های اتوبوس بود، تماس‌های مرتبط به سازمان تاکسیرانی شامل دریافت کرایه بیش از تعرفه و برخورد نامناسب برخی رانندگان تاکسی با مسافرها در رتبه دوم و موضوعات مترو از قبیل دست‌فروشی و کمبود و خرابی پله‌های برقی نیز جزو پیام‌های پر درخواست بود که در رده بعدی قرار داشت. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان این جلسه با تأکید بر اینکه حل مسائل و مشکلات موجود با مشارکت اجتماعی و همراهی همدلانه مردم امکان‌پذیر است، اعلام کرد: مردم و شهرداری، مسئولیت دوطرفه در اداره شهر دارند و از شهروندان عزیز انتظار می‌رود، ضمن حفظ نقش مطالبه‌گری، مشارکت اجتماعی خود را نیز در موضوعات شهری ارتقا دهند.

بهرامی با اعلام اینکه برای ارزیابی عملکرد خود و همکارانمان، علاوه بر ساز و کارهایی مانند گزارش‌گیری از سامانه ۱۳۷، با حضور میدانی در سطح شهر، مسائل و مشکلات را از نزدیک و بدون واسطه مورد بررسی قرار می‌دهیم و به صورت رودررو با مردم گفت‌وگو می‌کنیم، تأکید کرد: عمده‌ترین موضوعات مطروحه که امروز در تماس‌های مردم مطرح شد، موضوعات اتوبوسرانی و تاکسیرانی بود. وی رفع کمبودهای ناوگان اتوبوسرانی را از طریق خرید اتوبوس‌های نو و دست دوم و باکیفیت خارجی امکان‌پذیر دانست و با تأکید بر اینکه البته در این زمینه کمک دولت به شهرداری تهران ضرورت دارد، گفت: در مورد ناوگان تاکسیرانی نیز باید تعرفه کرایه‌های تاکسی واقعی شود تا اختلافات موجود بین رانندگان و مسافران کاهش پیدا کند. معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه همه مدیران باید به خواسته‌ها و مطالبات شهروندان به‌موقع و دقیق پاسخ بدهند، خاطرنشان کرد: همه باید خود را خدمتگزار مردم بدانیم و شهروندان خروجی عملکرد ما را به‌صورت ملموس در شهر ببینند تا ما هم لبخند رضایت مردم از خدماتمان را بر چهره آنها ببینیم..

.


بازنشر از : مهر

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

جلال بهرامی

شهرداری تهران