مهران محمدی امین

1402\10\12 08:17:10


«آمار تورم اجاره» مهار شد، اما تورم اجاره همچنان می تازد!

«آمار تورم اجاره» مهار شد، اما تورم اجاره همچنان می تازد! مسکندنیای اقتصاد نوشت:در حالی که آمار رسمی مربوط به تحولات بازار مسکن شهر تهران در آذرماه، چند روز قبل، از سوی بانک مرکزی منتشر شد اما در این گزارش، آمار مربوط به تغییرات شاخص اجاره‌بهای مسکن (تورم اجاره) درج نشده بود.

در گزارش‌های ماهانه بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران، در ماه‌های گذشته‌، بعد از اعلام تغییرات قیمت و حجم معاملات مسکن پایتخت، تغییرات شاخص اجاره‌بها و تورم اجاره مسکن تهران و کشور نیز اعلام می‌شد.

اما تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران در فرمت جدید و بدون اعلام تورم اجاره منتشر شد.این رخداد جدید نشان‌دهنده توقف اعلام رسمی تحولات بازار اجاره مسکن شهر تهران و کشور در گزارش ماهانه بانک مرکزی است. این در حالی است که سال گذشته، از ابتدای زمستان، اعلام آمار رسمی مربوط به تحولات بازار مسکن شهر تهران از سوی بانک مرکزی متوقف و آمار رسمی با وقفه ۸ماهه در اواخر مهرماه منتشر شد. این بار اما در حالی که بانک مرکزی اقدام به انتشار آمار رسمی تحولات بازار مسکن شهر تهران و اعلام کاهش ۲.۲ درصدی میانگین قیمت‌ آپارتمان‌ها در پایتخت در آذر ماه نسبت به آبان کرده است اما اشاره‌ای به تورم اجاره مسکن نشده است..

.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان


بازنشر از : خبرآنلاین

اجاره‌نشینی