سید احسان خاندوزی وزارت امور اقتصادی و دارایی تحریم اقتصادی ایران وزیر امور اقتصادی و

1402\03\31 21:02:03


آسیب پذیری های بخش مالی، ارزی و تجاری کشور جبران می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رویکرد عملی دولت جدید ایران درس گرفتن از آسیب‌پذیری‌های گذشته به ویژه در سیاست مالی، تجاری و ارزی است.

سید احسان خاندوزی طی سخنانی در چهل و چهارمین نشست سالانه وزرای صندوق اوپک اظهار داشت: منابع ارزی کشورهای جنوب باید صرف قوی‌تر شدن آنها شود تا در دام یک‌جانبه‌گرایی جهانی نیفتیم و به راحتی تحریم نشویم و مستقل بمانیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: رویکرد عملی دولت جدید ایران هم همین رویه با استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و در حال توسعه آسیایی و آفریقایی و آمریکای لاتین است.

وی تصریح کرد: درباره تاب‌آوری نیز کشورهای جنوب اگر فقط وابسته به صادرات منابع طبیعی باشند در برابر شوک‌های اقتصادی تاب‌آور نخواهند بود.

اگر شاخص پیچیدگی اقتصادشان بالا نرود و بخش کشاورزی و صنعت و معدن این کشورها با فناوری بالا گره نخورد تاب‌آور نخواهند بود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: رویکرد عملی دولت جدید ایران هم درس گرفتن از آسیب‌پذیری‌های گذشته به ویژه در سیاست مالی، تجاری و ارزی است.


بازنشر از : مهر

سید احسان خاندوزی

وزارت امور اقتصادی و دارایی

تحریم اقتصادی ایران

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: رویکرد عملی دولت جدید ایران درس گرفتن از آسیب‌پذیری‌های گذشته به ویژه در سیاست مالی، تجاری و ارزی است.

سایت معدن و مواد معدنی

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

سایت معدن و مواد معدنی - معدن - استخراج -

برق و روشنایی لاله زار