مهران محمدی امین

1401\07\20 08:20:50


آغاز تدوین بودجه ۱۴۰۲ با دستور رییس‌جمهور

ایرنا/‌نگارش بودجه سال آینده دستگاههای اجرایی با امضای بخشنامه تدوین بودجه ۱۴۰۲ از سوی رییس جمهور آغاز شد. خبرنگار حوزه دولت ایرنا روز سه شنبه کسب اطلاع کرد که آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور هجدهم مهرماه تدوین بودجه ۱۴۰۲ را امضا کرده است.

‌نگارش بودجه سال آینده دستگاههای اجرایی با امضای بخشنامه تدوین بودجه ۱۴۰۲ از سوی رییس جمهور آغاز شد.خبرنگار حوزه دولت ایرنا روز سه شنبه کسب اطلاع کرد که آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور هجدهم مهرماه تدوین بودجه ۱۴۰۲ را امضا کرده است.بخشنامه تدوین شده، سیاست‌های کلی و خط مشی دولت برای تدوین لایحه بودجه سال آینده را ترسیم می کند.

دستگاههای اجرایی پس از تهیه بودجه پیشنهادی خود آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال می‌کنند تا این سازمان پس از گردآوری و تنظیم نهایی در قالب پیش نویس لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور تقدیم هیات وزیران کنند. پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه پس از تصویب در هیات دولت در قالب لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد. طبق آیین نامه داخلی مجلس، دولت باید تا ۱۵ آذر لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس کند.در این رابطه میثم نادی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور هم در فضای مجازی ابراز امیدواری کرد که در تدوین بودجه سال آینده به گزارش تفریغ بودجه ۱۴۰۰ توجه شود تا بودجه کارآمدتر به نفع اقتصاد کشور و معیشت مردم نگاشته شود..

.


بازنشر از : آخرین خبر