مهران محمدی امین

1401\08\23 15:50:01


اختلاف ۸۰ درصدی قیمت ماهی از مزرعه تا بازار

باشگاه خبرنگاران/قاسمی گفت: با توجه به مشکلات سیستم توزیع و دلال بازی، اختلاف قیمت ماهی از مزرعه تا بازار به ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد.  ارسلان قاسمی گفت: تولید در بخش ماهیان گرم آبی و سردآبی نسبت به مدت مشابه سال قبل ناشی از گرانی نهاده‌ها و خشکسالی کاهش خواهد داشت.

قاسمی گفت: با توجه به مشکلات سیستم توزیع و دلال بازی، اختلاف قیمت ماهی از مزرعه تا بازار به ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌رسد. ارسلان قاسمی گفت: تولید در بخش ماهیان گرم آبی و سردآبی نسبت به مدت مشابه سال قبل ناشی از گرانی نهاده‌ها و خشکسالی کاهش خواهد داشت.

اما در رابطه با بحث میگو ۵ تا ۶ درصد افزایش تولید داریم که آمار نهایی در روز‌های آتی اعلام می‌شود.به گفته او، گرچه مسئولان سازمان شیلات اذعان می‌کنند که مجموع تولید صید و آبزی پروری یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن است، اما ما معتقدیم که حداکثر یک میلیون تن تولید خواهد بود.قاسمی می‌گوید: در بحث بازار مشکلات ساختاری ناشی از دلال بازی و واسطه گری همچنان وجود دارد که با استمرار این روند، قیمت برای مصرف کننده افزایشی خواهد بود.  مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: اختلاف کنونی قیمت از صید و مزرعه تا بازار ناشی از سیستم نامناسب توزیع ۷۰ تا ۸۰ درصد است که با اصلاح نظام توزیع و واگذاری غرفه‌های میادین به تشکل و اتحادیه‌ها باید از افزایش قیمت محصولات پروتئینی در شب عید جلوگیری کرد چرا که گوشت سفید ماهی می‌تواند جلوی بخش اعظم التهابات بازار دیگر محصولات پروتئینی را بگیرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر