مهران محمدی امین

1401\06\16 14:32:14


اقدام اقتصادی عجیب توسط یک فدراسیون ورزشی. واردات شکر، لب تاپ و کود با کد اقتصادی!

اقدام اقتصادی عجیب توسط یک فدراسیون ورزشی/ واردات شکر، لب تاپ و کود با کد اقتصادی! اقتصاد کلانشفقنا نوشت:این فدراسیون به دلیل فعالیت‌های اقتصادی ۹ میلیارد تومان مالیات از سال ۹۲ بدهکار است که با توجه به اضافه شدن جریمه تأخیر، این مبلغ به ۱۴ میلیارد تومان رسیده است.

تکه‌های این پازل با هم جور در نمی‌آید و حتی معلوم نیست درآمد حاصل از این فعالیت‌های تجاری دقیقاً کجا هزینه شده است؟ حتی اگر این فعالیت‌های تجاری در زمینه تجهیزات مربوط به ورزش شطرنج هم بود جای تعجب داشت چه برسد به کود، لب تاپ و شکر که هیچ ارتباطی با شطرنج ندارد! هر طور به این ماجرا نگاه کنیم برای هیچ موردی جواب منطقی پیدا نمی‌شود و این نگرانی به وجود می‌آید که آیا در بقیه فدراسیون‌ها هم چنین فعالیت‌هایی وجود دارد؟ مسلماً ورود فدراسیون‌های ورزشی به فعالیت‌های اقتصادی در این حجم بالا و با توجه به نظارت ضعیف وزارت ورزش در امور مالی، باید نگران بود که رؤسای فدراسیون‌های ورزشی به جای تمرکز روی پیشرفت ورزش به فکر تجارت غیر مرتبط باشند و از ورزش فقط استفاده ابزاری شود.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها

شاید ماجرای مالیات فدراسیون شطرنج بتواند به این سئوال پاسخ دهد که چرا برای نشستن روی صندلی ریاست فدراسیون‌های ورزشی علیرغم بدهی‌ها و مشکلات مالی، همیشه رقابتی داغ بین کاندیداها وجود دارد؟ بیشتر بخوانید : خبر مهم وزارت صنعت برای بازار خودرو/ خودروی اقتصادی داخلی کی وارد بازار می‌شود؟ ۲۲۰ ۲۵۶. .


بازنشر از : خبرآنلاین

اقتصاد ایران

شکر

وزارت صمت