مهران محمدی امین

1401\12\09 17:08:21


تاکنون یک ریال درآمد از محل اخذ مالیات از خانه های خالی نداشته ایم/ با مصوبه مجلس دیگر هیچ خانه ای مالیات نمی دهد/ صندوق ملی مسکن خالی ماند

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: بر اساس مصوبه روز گذشته مجلس دیگر هیچ خانه ای مشمول مالیات در سال ۱۴۰۲ نخواهد شد.

محمد رضا رضایی کوچی با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس در خصوص معافیت واحدهای مسکونی لوکس از پرداخت مالیات در سال آینده، بیان کرد: یکی از منابعی که پیش بینی شده بود تا به صندوق ملی مسکن واریز شود از محل اخذ مالیات از خانه های لوکس و خانه های خالی بود.

تاکنون یک ریال درآمد از محل اخذ مالیات از خانه های خالی نداشته ایم.

وی در ادامه اظهار کرد: حدود یک میلیون خانه خالی شناسایی شده است و رهگیری لازم نیز صورت گرفته و آمار آن به سازمان امور مالیاتی داده شد اما تاکنون یک ریال هم از آنها مالیات نگرفته‌ایم. قرار بود از خانه‌های لوکس نیز مالیات گرفته شود و منابع آن نیز به صندوق ملی مسکن واریز شود که حذف شد.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملا اکنون صندوق ملی مسکن که باید به ساخت مسکن کمک کند خالی است چراکه منابع آن تامین نشده است. با مصوبه روز گذشته مجلس عملا مالیات بر خانه‌های لوکس حذف شد.

بر اساس این مصوبه قرار بود خانه های بالای ۲۰ میلیارد مالیات دهند اما اکنون دیگر هیچ خانه ای مشمول مالیات نمی شود.

. .


بازنشر از : منبع: ايسنا