توسعه دانش بنیان خدمات فنی و تخصصی با جذب نیروهای نخبه فرسایش خاک گرد و خاک بافت فرسوده مجید کیانپور گفت:از ابتدا

1401\11\09 17:12:41


توسعه دانش بنیان خدمات فنی و تخصصی با جذب نیروهای نخبه

مجید کیانپور گفت:از ابتدای سال با برنامه‌ریزی منسجم برای تحقق شعار سال را آغاز و موفق شدیم با بهره‌مندی و جذب نخبگان ضمن پیوند صنعت و دانشگاه، شرکت را به سمت دانش بنیان ببریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با تشریح عملکرد این شرکت در خصوص تحقق شعار سال ۱۴۰۱ که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد، اظهار کرد: از ابتدای سال با برنامه‌ریزی منسجم در ستاد و مراکز استان‌ها تلاش برای تحقق شعار سال را آغاز و موفق شدیم با بهره‌مندی و جذب نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌هی ضمن پیوند صنعت و دانشگاه، شرکت را به سمت دانش بنیان ببریم و خدمات قابل ارائه آزمایشگاهی را به بیش از ۶۳۰ مورد خدمت در بخش‌های مطالعه فنی، مشاوره افزایش دهیم و ارائه خدمات آزمایشگاهی شامل زمین شناسی، مقاومت مصالح، مکانیک خاک و سنگ شناسی، قیر و آسفالت، ژئو تکنیک دریایی، معادن، شیمی و فیزیک، آزمون‌های غیر مخرب، نگهداری دارایی‌های حمل و نقل، بتن و فلزات و … را با تجهیزات منحصر بفرد، به روز و استاندارد را در سراسر کشور ارائه دهیم.

کیانپور تصریح کرد: با تلاش و بروز رسانی تجهیزات شرکت هم اکنون ۲۵ درصد ظرفیت بازار ژئوتکنیک در اختیار شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است و با برنامه‌ریزی انجام شده و با تلاش جهادی، این ظرفیت را به ۳۰ درصد خواهیم رساند.

وی افزود: این شرکت با ارائه خدمات آزمایشگاهی بیش از نیاز کشور، بازوی توانمند دولت و نظام فنی و اجرایی در توسعه و افزایش کیفیت زیرساخت‌های کشور بوده و در اکثر پروژه‌های بزرگ ملی در سطح وزارتخانه‌های نفت، نیرو، صمت، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش و … همکاری و نقش آفرینی اثر گذاری داشته است.

کیانپور با اشاره به استفاده از تجهیزات منحصربفرد در ارزیابی وضعیت کیفی راه‌ها گفت: با بهره‌مندی از تجهیزات به روز دنیا شامل دستگاه‌های RSP استفاده می شود که راه‌های اصلی و فرعی کشور را اسکن کرده و با تحلیلی که بر روی وضعیت راه‌ها دارد و بهترین پیشنهاد فنی برای نگهداری معبر و شریان‌هاا را با ۵۰ درصد کاهش هزینه به کارفرما ارائه می‌کند.

به گزارش شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: پیش‌بینی می‌شود درآمد شرکت در سال آینده به بیش از هزار میلیارد تومان برسد که ۱۰ درصد این درآمد را به نوسازی ناوگان و خرید و تجهیزات نوین اختصاص خواهیم داد.


بازنشر از : مهر

فرسایش خاک

گرد و خاک

بافت فرسوده

مجید کیانپور گفت:از ابتدای سال با برنامه‌ریزی منسجم برای تحقق شعار سال را آغاز و موفق شدیم با بهره‌مندی و جذب نخبگان ضمن پیوند صنعت و دانشگاه، شرکت را به سمت دانش بنیان ببریم.