مهران محمدی امین

1401\12\09 18:10:09


ثروتمندترین و پولدارترین فرد جهان انتخاب شد/ بازگشت مرد جنجالی به صدر جدول

ثروتمندترین و پولدارترین فرد جهان انتخاب شد/ بازگشت مرد جنجالی به صدر جدول جهان ایسنا نوشت: ایلان ماسک بار دیگر به عنوان ثروتمندترین و پولدارترین فرد جهان انتخاب شد.

ایلان ماسک با ثروت خالص ۱۸۷.۱ میلیارد دلار، مجددا در صدر فهرست بلومبرگ از ثروتمندترین میلیاردرهای جهان قرار گرفت.

ایلان ماسک که مدیرعامل شرکت‌های متعدد شامل تسلا و توییتر است، سال ۲۰۲۲ را به عنوان اولین و تنها فردی در تاریخ که ۲۰۰ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد، پشت سر گذاشت و بیش از هر میلیاردر دیگری پول از دست داد. اما اکنون ماسک با ثروت خالص ۱۸۷.۱ میلیارد دلار، برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت ال‌وی‌ام‌اچ که ارزش ثروتش ۱۸۲ میلیارد دلار بود را کنار زده و در صدر شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ایستاد. برنارد آرنو سال گذشته که ارزش سهام تسلا در دسامبر نزول کرد، از ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان سبقت گرفته است.

طبق آمار یاهو فاینانس، قیمت سهام تسلا در سوم ژانویه سال ۲۰۲۳، به رکورد اندک ۱۰۸ دلار و ۱۰ سنت رسیده بود اما سهام این خودروساز روز دوشنبه در ۲۰۷ دلار و ۶۳ سنت بسته شد. پس از سال پر آشوبی که طی آن، ایلان ماسک شرکت شبکه اجتماعی توییتر را خریداری کرد و شکایت سهامداران تسلا، این کارآفرین میلیاردر از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، وضعیت بهتری داشته است. ایلان ماسک اوایل ماه میلادی جاری گفت: سه ماه گذشته بسیار دشوار بوده زیرا وی تلاش کرده است توییتر را از ورشکستگی نجات دهد و اگر روند فعلی ادامه پیدا کند، وضعیت این شرکت، سر به سر خواهد شد.

ماسک پیش‌تر گفته بود توییتر روزانه بیش از چهار میلیون دلار ضرر می‌کند. توییتر از زمان خریداری شدن این پلتفرم توسط ایلان ماسک در اکتبر گذشته، با شکایت‌های متعدد از سوی فروشندگان، مالکان و شرکت‌های مشاوره روبرو شده است. به عنوان مثال، شرکت بازاریابی کاناری ال‌ال‌سی، توییتر را متهم کرده است صورتحساب ۳۹۲ هزار و ۲۳۹ دلار را پرداخت نکرده است.

توییتر همچنین از سوی مالک دفاترش متهم شده است که اجاره خود را پرداخت نکرده است. بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ماسک در سال ۲۰۲۱، جف بزوس، بنیانگذار غول اینترنتی آمازون را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان مغلوب کرده بود. از آن زمان، ماسک، آرنو و بزوس مرتب در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ جا به جا شده اند.

بیشتر بخوانید: ایلان ماسک می‌خواهد این باشگاه لیگ برتری را بخرد! ۴۶۲۲۰. .


بازنشر از : خبرآنلاین

ایلان ماسک