جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه/ گوشت قرمز ۱۵ درصد گران شد مرکز آمار ایران قیمت کالاهای اساسی قیمت اقلام خوراکی

1401\11\09 20:32:39


جزئیات تورم خوراکی ها در دی ماه/ گوشت قرمز ۱۵ درصد گران شد

مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور طی دی‌ماه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن قیمت گوشت گوسفندی ۱۵.۳ درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور برای دی ماه سال ١٤٠١ از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد.

نان و غلات: در این گروه، اقلام "برنج خارجی درجه‌یک" با ۳.۸ درصد و "رشته آش‌" با ۲.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها: در این گروه، اقلام "گوشت گوسفند" با ۱۵.۳ درصد، "ماهی قزل‌آلا" با ۷.۹ درصد و "گوشت گاو یا گوساله" با ۷ درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم "مرغ ماشینی" با ۲.۷ درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن: در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "شیر خشک" با ۳.۵ درصد و "تخم‌مرغ ماشینی" با ۳.۱ درصد است.

بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به "روغن مایع" با ١.٤ درصد بوده است.

میوه و خشکبار: در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "هندوانه" با ۲۵.۵ درصد، "موز" با ۲۱.۲ درصد و "انار" با ۱۳ درصد است.

در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پرتقال" با ۵.۸ درصد بوده است.

سبزیجات و حبوبات: در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پیاز" با ۴۳.۹ درصد، "بادمجان" با ۲۹.۵ درصد و "کدو سبز" با ۱۶.۳ درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها: در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "چای خارجی بسته‌ای" و "نوشابه گازدار" با ۳.۱ درصد است.


بازنشر از : مهر

مرکز آمار ایران

قیمت کالاهای اساسی

قیمت اقلام خوراکی

قیمت م

مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب در مناطق شهری کشور طی دی‌ماه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن قیمت گوشت گوسفندی ۱۵.۳ درصد افزایش یافته است.


چراغ استخری و چراغ مگنتی