مهران محمدی امین

استیو وزنیاک، بنیان‌گذار شرکت اپل در مصاحبه جدید به ایلان ماسک و ادعاهای گمراه‌کننده او درباره خودروهای تسلا حمله کرد.

1401\11\25 15:09:12


حمله استیو وزنیاک به ایلان ماسک: تسلا با ادعاهای گمراه‌کننده از مشتریان دزدی می‌کند

استیو وزنیاک، بنیان‌گذار شرکت اپل در مصاحبه جدید به ایلان ماسک و ادعاهای گمراه‌کننده او درباره خودروهای تسلا حمله کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های تسلا، اسپیس‌ایکس و توییتر معمولاً وعده‌های بزرگی مانند سفر به ماه را ارائه می‌کند و اکنون یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد سیلیکون ولی به رفتار این میلیاردر واکنش نشان داده است.

«استیو وزنیاک» که همراه با «استیو جابز» باارزش‌ترین شرکت جهان، یعنی اپل را تأسیس کرد، ایلان ماسک را به‌دلیل دزدی از مشتریانش، ازجمله خودش، محکوم کرد.

وزنیاک در صحبت با CNBC: SquawkBox گفت که او به‌طور عمد درباره نحوه عملکرد سیستم خودران خودروهای شرکت تسلا گمراه شده است. او ادعا می‌کند که عملکرد خودروی تسلای خودش به‌طرز فجیعی با ادعاهای ماسک فاصله دارد. بنیان‌گذار اپل به این برنامه گفت که خودروهای تسلا در عملکرد خود همیشه دچار اشتباه می‌شوند و تجربه وحشتناک و ترسناکی را برای راننده ایجاد می‌کنند.

استیو وزنیاک

وزنیاک در ادامه از عملکرد نمایشی مدیرعامل تسلا ابراز ناامیدی کرد و گفت:

«زمانی که به ایلان ماسک و شرکت تسلا نگاه می‌کنید، صداقت زیادی از بین می‌رود.»

به‌طور خاص، او از صرف ده‌ها هزار دلار برای توسعه آخرین فناوری خودران این شرکت در سال 2016 شکایت کرد؛ زمانی که تسلا برای اولین‌بار سیستم کاملاً خودران (FSD) خود را به‌عنوان یک محصول تجاری نامعتبر در نسخه بتا ارائه کرد:

«با ادعاهایی که واقعاً معتقد بودیم واقعی هستند، به‌قدری پول از خانواده‌ام دزدیده‌اند که نمی‌توانم میزان آن را به شما بگویم.»

او در ادامه گفت از این موضوع که ماسک دائماً پس از هر شکست، برنامه‌های خود را از سالی به سال دیگر تغییر می‌دهد، خسته شده است.

ادعاهای گمراه‌کننده ایلان ماسک

مدیرعامل تسلا

ماسک از سال‌ها قبل ادعاهای جسورانه خود را مطرح کرده است، اما در آوریل سال 2019 و روز خودمختاری تسلا (Autonomy Day) این موضوع به سطح کاملاً متفاوتی رسید.

این کارآفرین در آن زمان ادعا کرده بود که قبل از پایان سال آینده، بیش از یک میلیون خودروی تسلا که به مشتریان تحویل داده شده بود، به روبوتاکسی تبدیل می‌شوند، بنابراین صاحبان آن‌ها می‌توانند در خودرو خود استراحت کنند، درحالی‌که خودرو آن‌ها را به مقصد موردنظرشان می‌رساند.

بااین‌حال، ایلان ماسک در ماه‌های گذشته ادعاهای خود را کاهش داده است.

اکنون تنها هدف او این است که سیستم FSD خودروهای تسلا از یک انسان معمولی ایمن‌تر باشد و تمام حرف‌هایش در مورد دستیابی به پیشرفته‌ترین مرحله استقلال کامل آن (سطح 5) را به کلی کنار گذاشته است.

. .


بازنشر از : دیجیاتو


تصویر فروش اینترنتی لباس بچه