دامداران در جریان جراحی اقتصادی دچار مشکل شدند سید جواد ساداتی نژاد وزارت جهاد کشاورزی نهاده های دامی

1401\07\29 19:05:02


دامداران در جریان جراحی اقتصادی دچار مشکل شدند

دامغان- وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دامداران در جریان جراحی اقتصادی دچار مشکل شدند، گفت: تامین نهاده دامی و خرید تضمینی دام دو راهکار دولت برای این قشر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد بعد از ظهر جمعه در دیدار با تشکل‌های حوزه دام و کشاورزی استان سمنان به میزبانی سالن طوبی در شهر دامغان ضمن بیان اینکه دولت سیزدهم جراحی اقتصادی را به مثابه یک ضرورت دنبال کرد، بیان داشت: اصلاح اقتصادی کشور هدف دولت حجت الاسلام رئیسی است و برای تأمین سلامت اقتصاد می‌بایست این اقدام صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات و حمایت از کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی تلاش کرده است، افزود: ما هم معتقد هستیم دامداران در جریان جراحی اقتصادی دچار مشکل شدند.

مشکل قیمت نهاده‌ها داریم وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت برای جبران مشکلاتی که برای دامداران و کشاورزان پدید آمد موضوع تأمین نهاده دامی و خرید تضمینی دام را مد نظر قرار داد چرا که اصلاح قیمت ارز ترجیحی با آزادسازی قیمت‌ها همراه بود.

ساداتی نژاد با بیان اینکه مخالف قیمت دستوری هستیم، تاکید کرد: در کنار این مخالفت باید این را هم مد نظر قرار داد که در اجرای اصلاح اقتصادی کنترل قیمت‌ها برای عبور از گردنه سخت ضروری است.

وی با بیان اینکه ما امروز شرایط دشواری را در بخش دام و طیور پشت سر می‌گذرانیم، گفت: کمبود نهاده دام و طیور در کشور وجود ندارد و این قیمت‌ها هستند که تمام مشکلات را پدید آورده وگرنه نهاده در سامانه بازارگاه برای خرید و فروش وجود دارد.


بازنشر از : مهر

سید جواد ساداتی نژاد

وزارت جهاد کشاورزی

نهاده های دامی

کشاو

دامغان- وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دامداران در جریان جراحی اقتصادی دچار مشکل شدند، گفت: تامین نهاده دامی و خرید تضمینی دام دو راهکار دولت برای این قشر است.