مهران محمدی امین

1401\11\25 15:14:14


دردسر مسافران نوروزی برای خرید بلیت هواپیما

​حدود یک ماه تا آغاز مسافرت‌های نوروزی باقی مانده اما ظرفیت اغلب پرواز‌ها از الان تکمیل شده است

بلیط هواپیما بابت تعطیلات عید ۱۴۰۲ فعلا بدون افزایش قیمت فروخته می‌شود اما مسافران نوروزی با یک مشکل دیگر سروکار دارند.

درحالی که تقریبا یک ماه تا آغاز مسافرت‌های نوروزی باقی مانده، اما ظرفیت اغلب پرواز‌ها در مسیر‌های پرتردد از الان تکمیل شده است. مثلا در مسیر تهران – اهواز فعلا امکان خرید بلیط هواپیما بابت هفته پایانی اسفند وجود ندارد و تقریبا همین مشکل برای مسافرانی که از تهران قصد رفتن به مشهد را دارند، وجود دارد. در روز‌های گذشته صحبت‌هایی درباره کمیاب شدن بلیط هواپیما در مسیر‌های پرتردد مطرح شده، اما سازمان هواپیمایی کشور این موضوع را به افزایش تقاضا برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت‌های نوروزی ارتباط داده است.

قیمت بلیط هواپیما تهران – مشهد؛ حداقل یک میلیون

خرید بلیط هواپیما تهران – مشهد فعلا برای تاریخ ۲۴ اسفند تا پایان سال امکان‌پذیر نیست.

آنطور که تقویم هواپیمایی‌های داخلی نشان می‌دهد، ظرفیت پرواز‌ها در این مسیر برای تاریخ ۲۴ اسفند تا ۲۹ اسفند تکمیل شده و آن‌هایی که قصد خرید بلیط هواپیما در این مسیر را دارند تا روز دوشنبه اول فروردین گزینه‌ای ندارند. پروازی که روز دوشنبه توسط هواپیمایی آسمان انجام می‌شود و قیمت بلیط آن یک میلیون و ۱۹ هزار تومان است. ظرفیت پروازهای تهران - مشهد در روز دوم فروردین هم تکمیل است و فعلا امکان خرید بلیط هواپیما در مسیر تهران – مشهد برای روزهای سوم فروردین تا پایان تعطیلات وجود دارد و کف قیمت آن توسط هواپیمایی وارش، ایران‌ایرتور، سپهران و ...

حدود یک میلیون تومان است.

قیمت بلیط هواپیما تهران – کیش؛ حداقل یک میلیون و ۱۴۰ هزار

بلیط هواپیما تهران – کیش در نوروز ۱۴۰۲ حداقل یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود. عددی که هواپیمایی زاگرس برای روز شنبه ۲۹ اسفند در نظر گرفته و همین رقم را هواپیمایی کیش‌ایر و فلای‌پرشیا از مسافرانی که قصد رفتن از تهران به کیش را دارند، دریافت می‌کنند. ناگفته نماند که ظرفیت پرواز‌های تهران – کیش از همین الان برای روز‌های برای روز‌های پایانی اسفند تکمیل شده است.

طوری که امکان خرید بلیط هواپیما در این مسیر از روز سه‌شنبه ۲۵ اسفند تا شنبه ۲۹ اسفند وجود ندارد و مقابل تمام پرواز‌ها عبارت تکمیل ظرفیت به‌چشم می‌خورد.

قیمت بلیط هواپیما تهران – اصفهان؛ حداقل ۵۶۱ هزار

بلیط هواپیما تهران – اصفهان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ حداقل ۵۶۱ هزار تومان فروخته می‌شود. عددی که فرقی با قیمت فعلی بلیط هواپیما در این مسیر ندارد، اما مشکل تهرانی‌هایی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند، تکمیل ظرفیت اغلب پرواز‌های این مسیر در نوروز ۱۴۰۲ است. مثلا طبق تقویمی که الان وجود دارد، به‌جز روز شنبه ۲۹ اسفند، تا پایان هفته اول تعطیلات بلیطی برای خرید وجود ندارد.

روز شنبه ۲۹ اسفند بلیط هواپیما تهران – اصفهان را ایران‌ایرتور، ۵۶۱ هزار تومان و هواپیمایی معراج ۷۵۴ هزار تومان می‌فروشند.

قیمت بلیط هواپیما تهران – تبریز؛ ۸۸۱ هزار

خرید بلیط هواپیما تهران – تبریز نوروز ۱۴۰۲ در بهترین حالت ۸۸۱ هزار تومان هزینه دارد. رقمی که هواپیمایی ایران‌ایرتور روز یکشنبه ۳۰ اسفند دریافت می‌کند و خرید بلیط هواپیما تهران – تبریز در روز سه‌شنبه دوم فروردین از هواپیمایی ماهان ۸۸۳ هزار تومان آب می‌خورد. با این حال علاوه بر هفته پایانی اسفند، در هفته اول فروردین ۱۴۰۲، گزینه‌های زیادی برای خریداران بلیط هواپیما تهران – تبریز باقی نمانده و ظرفیت اغلب پرواز‌ها به صفر رسیده است.

قیمت بلیط هواپیما تهران – اهواز؛ حداقل ۹۳۵ هزار

خرید بلیط هواپیما تهران – اهواز برای هفته پایانی اسفند امسال فعلا امکان‌پذیر نیست.

ظرفیت تمامی پرواز‌های این مسیر از روز چهارشنبه ۲۶ اسفند تا پایان روز دوشنبه اول فروردین تکمیل شده و می‌شود بلیط روز دوشنبه اول فرودین در این مسیر را ۹۳۵ هزار تومان خرید. این بلیط را هواپیمایی آسمان می‌فروشد و با همین قیمت امکان خرید بلیط هواپیما در سایر روز‌های نوروز ۱۴۰۲ وجود دارد. قیمت بلیط هواپیما تهران – اهواز در این روز‌ها تفاوتی ندارد و می‌شود آن را از هواپیمایی وارش، کارون و ...

با همان قیمت ۹۳۵ هزار تومان تهیه کرد.

قیمت بلیط هواپیما تهران – بندرعباس؛ حداقل یک میلیون و ۳۰۰ هزار

قیمت بلیط هواپیما تهران – بندعباس نوروز ۱۴۰۲، دست کم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. رقمی که هواپیمایی کیش‌ایر از مسافران این مسیر در روز یکشنبه ۳۰ اسفند دریافت می‌کند، اما بد نیست بدانید به‌جز روز یکشنبه ۳۰ اسفند، فعلا ظرفیت تمام پرواز‌های این مسیر در هفته پایانی اسفند تکمیل شده است. آنطور که تقویم هواپیمایی‌های داخلی نشان می‌دهد، علاوه بر هفته پایانی اسفند، مسافران نوروزی برای خرید بلیط هواپیما در هفته اول فروردین ۱۴۰۲ هم با دردسر روبرو می‌شوند.

چون به جز روز پنجشنبه چهارم فرودین، هیچ بلیط هواپیمایی برای مسیر تهران – بندرعباس وجود ندارد.

کف قیمت بلیط هواپیما برای نوروز ۱۴۰۲ در مسیر‌های پرتردد

مسیر

کف قیمت

تهران - مشهد

یک میلیون تومان

تهران – کیش

یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان

تهران – اصفهان

۵۶۱ هزار تومان

تهران – تبریز

۸۸۱ هزار تومان

تهران – اهواز

۹۳۵ هزار تومان

تهران – بندرعباس

یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

 
. .


بازنشر از : منبع: فرارو