مهران محمدی امین

قرارگاه مهارت آموزی سازمان فنی و حرفه ای کشور غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون، کا

1401\06\23 15:08:14


راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی در سواحل مکران. پیوست مهارتی در طرح‌های توسعه‌ای، تجاری و عمرانی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در نشست با دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران از راه‎اندازی قرارگاه مهارت آموزی در این سواحل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا» با اشاره به ۱۱ مرکز آموزشی مهارتی در این سواحل بیان داشت: در راستای تحقق تدابیر و عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در جهت توسعه سواحل مکران، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در نظر دارد با وجود ظرفیت‌های بالقوه این سواحل، قرارگاه مهارت آموزی راه اندازی برای تبدیل این منطقه به یک کانون نوین و اصلی تجارت و صنعت در ایران، راه اندازی نماید.

وی با تأکید بر توسعه مهارت آموزی با بهره‌گیری از ظرفیت نیرو و سرمایه‌های انسانی بومی این منطقه، تصریح کرد: ضروری است برای شکوفایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های بی‌شمار این سواحل در حوزه شیلات و محصولات آبزی‌پروری، صنعت، مناطق صنعتی و حمل و نقل بین‌الملل، گردشگری و … در کنار وجود موقعیت استراتژیک در منطقه با داشتن دو مرز، پیوست مهارتی در طرح‌های توسعه‌ای، تجاری و عمرانی در نظر گرفته شود. رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با اشاره به ظرفیت‌های محدود این سازمان در مواد مصرفی، حق الزحمه مربیان، به روز رسانی تجهیزات آموزشی و … اذعان داشت: نقش شرکای اجتماعی در بخش دولتی و خصوصی در اعتلای فرهنگ مهارت آموزی بر کسی پوشیده نیست و قادر می‌باشند به عنوان ارکان اصلی «نهضت مهارت افزایی» در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد به ویژه اصناف و صنایع، کمک شایانی به توسعه مهارت آموزی در منطقه داشته باشند. حسینی نیا، تأکید رهبر معظم انقلاب بر توسعه سواحل مکران را نقطه آغاز توجه به توسعه مهارت آموزی در این منطقه برشمرد و افزود: توسعه سواحل مکران فصل مشترک برنامه توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است و قابلیت عظیمی در جذب سرمایه‌های خارجی دارد و با تمرکز بر این موضوع، تصمیم به توسعه مهارت آموزی در منطقه اتخاذ شد که راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی از جمله این تصمیمات بود تا نیروی انسانی بومی با کسب مهارت‌های مورد نیاز به اشتغال پایدار دست یابند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اعلام داشت: در راستای اجرایی شدن این طرح، نماینده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به منظور هم افزایی و تعامل با شرکای اجتماعی در بخش دولتی و خصوصی و تدوین استانداردهای شایستگی مبتنی بر سند حرفه و نیاز واقعی بازار کار این منطقه حضور دارد. بر اساس این گزارش این نشست با حضور، سردار حسین دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران، غلامحسین حسینی نیا، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سی دمازیار علوی، مدیرکل دفتر ریاست، حقوقی، روابط عمومی و امور بین‌الملل و عرب نماینده ویژه سازمان در استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار شد.. .


بازنشر از : مهر

قرارگاه مهارت آموزی

سازمان فنی و حرفه ای کشور

غلامحسین حسینی نیا