مهران محمدی امین

تورم گرانی زاکربرگ بزرگترین بازنده سال جاری میلادی جهانتسنیم نوشت:بلومبرگ اعلام کرد که دارایی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک، تاکنون ۱۰

1401\08\07 20:47:14


زاکربرگ بزرگترین بازنده سال جاری میلادی

زاکربرگ بزرگترین بازنده سال جاری میلادی جهانتسنیم نوشت:بلومبرگ اعلام کرد که دارایی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک، تاکنون ۱۰۰میلیارد دلار در سال جاری میلادی کاهش یافته است که این کاهش بزرگترین کاهش دارایی میان ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود.

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که دارایی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک، تا کنون ۱۰۰ میلیارد دلار در سال جاری میلادی کاهش یافته است که این کاهش بزرگترین کاهش دارایی میان ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود.

این شبکه خبری در گزارش خود نوشت: مدیر اجرایی شرکت متا بیشترین ضرر را میان افرادی که در فهرست ثروت قرار دارند، متحمل شده است. بر اساس این گزارش، دارایی خالص فعلی زاکربرگ ۳۸.۱ میلیارد دلار است که او را به بیست و هشتمین فرد ثروتمند جهان تبدیل می‌کند که یک «افت خیره‌کننده» از اوج ۱۴۲میلیارد دلاری در سپتامبر ۲۰۲۱، محسوب می‌شود. کمتر از دو سال پیش، این سرمایه‌دار حوزه فناوری پس از جف بزوس و بیل گیتس در رتبه سوم ثروتمندترین افراد جهان قرار داشت.

ثروت این مرد ۳۸ ساله از زمانی که نام شرکت را از فیس‌بوک به متا تغییر داد، عمدتاً در مسیر نزولی قرار گرفت. بر اساس آخرین بیانیه نمایندگی این شرکت که توسط بلومبرگ نقل شده است، این تاجر بیش از ۳۵۰ میلیون سهم در شرکت متا دارد. فشار زاکربرگ به متاورس، دنیای مجازی‌ای که از طریق عینک‌های سه‌بعدی قابل دسترسی است ـ منجر به انبوهی از انتقادات شده است، در حالی که این پروژه هنوز برای تکمیل هر سال به میلیاردها دلار بودجه نیاز دارد.

شرکت متا که به‌دلیل کاهش درآمد تبلیغات آن‌لاین، رقابت TikTok و افزایش نگرانی و تردید در مورد آینده متاورس دچار مشکل شده است، روز چهارشنبه از درآمد ناامیدکننده سه‌ماهه سوم خود خبر داد. درآمد گزارش‌شده ۲۷.۷ میلیارد دلاری، کاهش ۴.۵درصدی نسبت به سال گذشته و دومین افت سه‌ماهه متوالی برای این شرکت را نشان می‌دهد. شرکت زاکربرگ هرگز پیش از سال ۲۰۲۲ کاهش فروش را ثبت نکرده بود.

متا هشدار داد که سه‌ماهه چهارم نیز مشابه خواهد بود و درآمد این شرکت کمتر از حد انتظار و حدود ۳۰ میلیارد دلار خواهد بود. از ابتدای سال جاری میلادی، سهام متا بیش از ۶۱ درصد کاهش یافته است. بیشتر بخوانید : کدام کشورها بیشترین ابرثروتمندان را دارند؟/ جزیره موریس محبوب میلیونرها ۲۲۰ 46.

.


بازنشر از : خبرآنلاین

تورم

گرانی