مهران محمدی امین

1402\10\12 20:20:10


سیگنال فرزین به بازار خودرو بانک مرکزی توپ را در زمین صمت انداخت

سیگنال فرزین به بازار خودرو/بانک مرکزی توپ را در زمین صمت انداخت صنعترئیس کل بانک مرکزی گفت: ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار ارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت تخصیص یافته است و این وزارت صمت است که باید برای مصارف خود اولویت‌بندی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا فرزین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سوال رشیدی کوچی از وزیر صنعت در خصوص تاخیر در واردات خودرو بیان کرد: در مورد ارز خودرو همانطوری که وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح دادند ما به تکالیف خود عمل کردیم.

از ابتدای سال تا پنجم دی‌ماه بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار ارز به وزارت صمت داده شده است که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است. به حوزه خودرو و قطعات پنج میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار تاکنون ارز تخصیص داده شده که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است. وی در ادامه اظهار کرد: همانطور که وزیر توضیح دادند واردات نیز انجام شده است.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

اکنون نیز مذاکراتی بابت واردات خودروهای برقی، خودروهای معمولی و واردات خودرو از مناطق آزاد صورت گرفته و توافق لازم انجام شده است. ما نیز باید براساس منابع ارز را تخصیص دهیم. رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در ابتدای سال قرار بود ۲۹.۵ میلیارد دلار به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شود اما گفته شد که کشور با مشکل مواجه می‌شود و لذا تا این لحظه که سال تمام نشده است ۳۱ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار به وزارت صمت ارز دادیم.

بنده در بانک مرکزی در حوزه تخصیص ارز تلاشم بر این است که تمام ارز براساس نیاز هر بخش تخصیص پیدا کند. ما ارز مورد نیاز وزارت صنعت، معدن و تجارت را تخصیص دادیم و این وزارت صمت است که باید برای آن برنامه ‌ریزی کند. بیشتر بخوانید: چالش جدی خریداران خودروهای چینی/قطعه در بازار نیست 217.

.


بازنشر از : خبرآنلاین

واردات خودرو

محمد رضا فرزین