مهران محمدی امین

1402\10\12 13:40:11


صحبت های خاندوزی از تورم در آذرماه تا مالیات طلافروشان و سایر اصناف

صدا و سیما/ خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست خبری گفت: تورم در آذرماه 0. 7 درصد افزایش یافته و تورم خوراکی ها به بیش از 4 درصد رسیده است.

صدا و سیما/ خاندوزی وزیر اقتصاد در نشست خبری گفت: تورم در آذرماه 0.7 درصد افزایش یافته و تورم خوراکی ها به بیش از 4 درصد رسیده است.

سخنگوی اقتصادی دولت در ادامه گفت: کاهش نرخ تورم در صدر پیگیری ها از بانک مرکزی و سایر دستگاه های موثر در افزایش قیمت ها وجود داشته است. این افزایش به خاطر اختلال در گوشت قرمز و برخی اقلام دیگر بود که باعث شد تورم خوراکی ها به بیش از 4 درصد در آذر برسد.توضیح ویدیوخاندوزی در ادامه از اعلام قیمت خرید تضمینی گندم تا پایان هفته آینده خبر داد. سخنگوی اقتصادی دولت: بر اساس قانون از سال گذشته  قیمت خرید تضمینی گندم از سوی شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی اعلام می شود.

رایزنی های نهایی برای اینکه قیمت به جمع بندی نهایی برسد در حال انجام بوده و تا پایان هفته آینده نرخ خرید تضمینی گندم اعلام می‌شود. بازار توضیح ویدیوخاندوزی در مورد نرخ بیکاری هم گفت که در  پاییز امسال به 7.6 درصد و نرخ بیکاری فارغ التحصیلان به 11.5 درصد کاهش یافته است.  سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری:  نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیلان به 11.5 درصد کاهش پیدا کرده است که در پاییز سال گذشته 12.5 درصد بود. نرخ مشارکت نیم واحد درصد افزایش یافته است که علامت خوبی است. نرخ بیکاری در  پاییز امسال به 7.6 درصد کاهش یافت که کمترین نرخ بیکاری در دو دهه گذشته است.توضیح ویدیووزیر اقتصاد در ادامه افزود سه موسسه مالی ناتراز طی ماه های آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

خاندوزی در مورد مالیات طلا افزود: نرخ جدیدی برای طلافروشان و سایر اصناف وضع نشده. امیدوارم حواشی اخیر ناشی از بدفهمی باشد و نه غرض. سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری: طبق مصوبه جدید دولت از اول دی مکلف بود برای گروه هایی که به سامانه مودیان نپیوستند قانون را اجرایی کند.

صنف طلا فروشان نیز شامل این تکلیف می شدند که صدور فاکتور الکترونیکی خود را باید در پایانه های فروشگاهی ثبت و ضبط کنند. امیدوارم این حواشی اخیر ناشی از بدفهمی باشد و غرض دیگری پشت کار نباشد.توضیح ویدیوخاندوزی در ادامه گفت: میزان ارز در دسترس بانک مرکزی افزایش یافته است و چشم‌انداز مدیریت بازار ارز چشم‌انداز باثباتی است. سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری اعلام کرد: افزایش میزان دسترسی به ارز این امکان را به بانک مرکزی می دهد که کاهش قیمت جهانی نفت را جبران کند.توضیح ویدیو.

.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان


بازنشر از : آخرین خبر