مهران محمدی امین

1401\06\16 17:58:13


طرح جامع حفاظت از آب و خاک به صورت جدی پیگیری می شود

رشت- معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پیگیری جدی طرح جامع حفاظت آب و خاک کشور گفت: این طرح با محوریت استان های شمالی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر فریبرز عباسی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استان گیلان بیش از ۷۰ نوع محصول دارد که در ۲۵ محصول رتبه برتر کشوری دارد، اظهار کرد: گیلان در حوزه تأمین محصولات کشاورزی و امنیت غذایی از استان‌های اثرگذار کشور است.

معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌های آب و خاک استان‌های شمال کشور بسیار اهمیت دارد، گفت: طرح جامع حفاظت آب و خاک کشور به صورت جدی پیگیری و اجرا می‌شود که با محوریت استان‌های شمال کشور همراه است. عباسی با اشاره به محدودیت شدید منابع آبی در کشور بیان کرد: استان‌های شمالی به ویژه گیلان جز بهترین نقاط آب خیز و پربارش کشور به شمار می‌رود. وی با اشاره به اهمیت و جایگاه بهره گیری از منابع آبی افزود: از نعمات الهی در استان‌های شمال کشور باید بهترین بهره را گرفت.

معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از تخصیص ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه حفاظت آب و خاک در کشور خبر داد و اضافه کرد: برای تجهیز و نوسازی، زهکشی و احداث آب بندان ها در استان‌های شمالی اعتبارات ویژه تخصصی داده می‌شود. عباسی با اشاره به اجرای طرح مطالعاتی برای یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سه استان شمال کشور بیان کرد: با تخصیص و تأمین اعتبار طرح مطالعاتی اراضی کشاورزی استان‌های شمال کشور اجرایی می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

وزارت جهاد کشاورزی

مدیریت آب و خاک

استان گیلان

اراضی کشاورز