مهران محمدی امین

1401\10\14 01:51:50


عراق در یک ماه چند میلیون بشکه نفت فروخت؟

فارس/ وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه دسامبر 103 میلیون بشکه نفت صادر کرده است.  به گزارش شینهووا، وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه دسامبر گذشته 103 میلیون بشکه نفت صادر کرده و 7.

وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه دسامبر 103 میلیون بشکه نفت صادر کرده است. به گزارش شینهووا، وزارت نفت عراق اعلام کرد که این کشور در ماه دسامبر گذشته 103 میلیون بشکه نفت صادر کرده و 7.6 میلیارد دلار از این محل درآمد داشته است.وزارت نفت عراق با اشاره به آمارهای سازمان بازاریابی نفت این کشور اعلام کرده که متوسط قیمت نفت صادراتی عراق در ماه دسامبر 73.6 دلار در هر بشکه بوده است.از مجموع نفت صادراتی عراق در ماه دسامبر 100.7 میلیون بشکه از میادین جنوبی و مرکزی این کشور برداشت شده و از طریق بندر بصره صادر شده است.

2 میلیون بشکه دیگر نیز از استان شمالی کرکوک برداشت شده و با انتقال به بندر جیهان ترکیه، به بازار جهانی ارسال شده است.از زمان آغاز درگیری نظامی روسیه با اوکراین در فوریه سال گذشته، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافته و این مسئله به نفع عراق و کشورهای صادرکننده نفت تمام شده است.با این حال طی چند ماه گذشته به خاطر افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش تقاضا در بازار نفت، قیمت طلای سیاه روندی نزولی را طی کرده است. عراق در تامین منابع مالی مورد نیاز خود به شدت صادرات نفت وابسته است و 90 درصد درآمدهای این کشور را فروش نفت تشکیل می‌دهد.. .


بازنشر از : آخرین خبر