مهران محمدی امین

1401\12\09 23:58:11


عرضه ۲ میلیارد دلار در مرکز مبادله ارز و طلا

تسنیم/ مرکز مبادله ارز و طلای ایران هفته گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد و از دوم اسفند ماه اولین روز کاری این مرکز تا روز گذشته بیش ۲ میلیارد دلار به صورت حواله عرضه شده است که از این میزان ۱ میلیارد و ۴۷۴ میلیون دلار معامله شده است. مرکز مبادله ارز و طلای ایران هفته گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد و از دوم اسفند ماه، اولین روز کاری این مرکز تا روز گذشته بیش 2 میلیارد دلار به صورت حواله عرضه شده است که از این میزان 1 میلیارد و 474 میلیون دلار معامله شده است.

مرکز مبادله ارز و طلای ایران هفته گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد و از دوم اسفند ماه اولین روز کاری این مرکز تا روز گذشته بیش ۲ میلیارد دلار به صورت حواله عرضه شده است که از این میزان ۱ میلیارد و ۴۷۴ میلیون دلار معامله شده است.مرکز مبادله ارز و طلای ایران هفته گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد و از دوم اسفند ماه، اولین روز کاری این مرکز تا روز گذشته بیش 2 میلیارد دلار به صورت حواله عرضه شده است که از این میزان 1 میلیارد و 474 میلیون دلار معامله شده است.در این مرکز به طور میانگین روزانه 414 میلیون دلار حواله عرضه شده و بیش از 294 میلیون دلار معامله حواله صورت گرفته است و این در حالیست که تا پیش از راه‌اندازی مرکز مبادله ارزی، میانگین عرضه روزانه در سامانه نیما، 200 میلیون دلار و مبادلات نیمایی حدود 150 میلیون دلار بوده است.این آمار و ارقام نشان می‌دهد که میزان عرضه و معاملات انجام شده حواله دلار در مرکز مبادله حدود دو برابر سامانه نیما است؛ بنابراین بنظر می‌رسد پیش‌بینی رئیس‌کل بانک‌مرکزی مبنی بر رشد قابل توجه حجم معاملات در بازار حواله با راه‌اندازی مرکز مبادله تحقق پیدا کرده است.

بازار نمودار  بالا نشان‌دهنده معاملات پر رونق ارزی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران است. مقایسه عرضه و تقاضای حواله ارز در مرکز مبادله ارز و طلا در نمودار زیر قابل مشاهده است.. .


بازنشر از : آخرین خبر