مهران محمدی امین

1401\05\27 12:42:11


فروش بلیت پروازهای اربعین به بازه ۲۰ تا ۳۱ شهریور محدود شد

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: دوره فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ ۶ میلیون تومانی، به بازه ۲۰ تا ۳۱ شهریور محدود است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسام قربانعلی مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران درباره بازه زمانی فروش بلیت پروازهای رفت و برگشت اربعین با نرخ ۶ میلیون تومان اظهار کرد: صرفاً در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۱ شهریور یعنی ۵ روز قبل و ۵ روز بعد از روز اربعین، بلیت این پروازها با نرخ مصوب ستاد اربعین فروخته خواهد شد.

وی افزود: بر اساس ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری از ۲۰ شهریور به مدت ۱۰ روز فروش مستقیم پروازهای عتبات در ایام اربعین صرفاً به صورت سیستمی بوده و پرواز چارتری انجام نمی‌شود. این مقام مسئول در ایران ایر یادآور شد: به ازای هر کد ملی تنها یک بلیت داده می‌شود که با نرخ ۶ میلیون تومان برای رفت و برگشت محاسبه و فروخته خواهد شد؛ هیچ ایرلاینی، یک ریال حق فروش بالاتر از نرخ مصوب ندارد در این بازه زمانی ندارد. وی تصریح کرد: اینکه معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفته بود که زمان آغاز پیش فروش بلیت سفرهای اربعین ۱۶ شهریور است، به سایر مودهای حمل و نقلی شامل جاده‌ای و ریلی برمی‌گردد ولی برای سفرهای هوایی اربعین، زمان آغاز فروش بلیت‌ها با نرخ مصوب، بیستم شهریور اعلام شده است.

مطابق تکلیف وزارت راه و شهرسازی بر ایران ایر، بلیتی که به زوار سیدالشهدا (ع) در ایام مذکور داده می‌شود، با نرخ ۶ میلیون تومان است.. .


بازنشر از : مهر

پروازهای اربعین

عتبات عالیات

ستاد مرکزی اربعین

بلیت هواپیما