فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان / علاج بخشی ضروری است علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس مسجدسلیمان اهوا

1401\11\09 14:02:47


فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان / علاج بخشی ضروری است

اهواز - نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس گفت: بررسی‌ها و شواهد نشان می‌دهند که سد مسجدسلیمان از زمان آبگیری تاکنون، ۶ متر فرونشست داشته و علاج بخشی آن ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ورناصری پیش از ظهر امروز در گفتگویی با صدا و سیما درخصوص فرونشست ۶ متری سد مسجدسلیمان از زمان آبگیری تاکنون اظهار کرد: موضوع علاج بخشی این سد از حدود ۲ سال قبل آغاز شده است، اما روند اجرای عملیات مطلوب نیست.

ورناصری با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از ۲ سال قبل افزود: مشکل فرونشست سد مسجدسلیمان از سال‌های پیش بوده و دست اندرکاران با استفاده از منابع داخلی سازمان آب و برق به دنبال علاج بخشی و رفع مشکل سد بودند، این درحالی است که حادثه‌ای که برای بدنه سد اتفاق افتاده، با این روند نامطلوب کنونی موثر نیست.

وی، عزم ملی را برای تسریع در رفع مشکل سد مسجدسلیمان الزامی دانست و ادامه داد: به همین دلیل کمیسیون انرژی مجلس از این سازه بازدید کردند و اخیر با پیگیری‌های مستمر، ستادی برای علاج بخشی سد تشکیل شد تا بتوانیم برای سال جدید ردیف اعتباری بگیریم تا مشکل را حل کنیم.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس اظهار کرد: متولی علاج بخشی سد مسجدسلیمان، وزارت نیرو و سازمان آب و برق خوزستان هستند اما این سازمان به تنهایی از قادر به رفع این مسئله مهم نیست و انتظار می‌رود وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های ملی مربوط پای کار بیایند.


بازنشر از : مهر

علیرضا ورناصری

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس

مسجدسلیمان

اهواز - نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس گفت: بررسی‌ها و شواهد نشان می‌دهند که سد مسجدسلیمان از زمان آبگیری تاکنون، ۶ متر فرونشست داشته و علاج بخشی آن ضروری است.

برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

برق و روشنایی ساختمان - برق - برقکاری - برق صنعتی