مهران محمدی امین

1401\06\16 17:23:10


معوقات پنج ماهه‌ بازنشستگان چه زمانی پرداخت می شود؟

معوقات پنج ماهه‌ بازنشستگان چه زمانی پرداخت می شود؟ اقتصاد کلانایلنا نوشت:نحوه پرداخت معوقات بازنشستگان سایر سطوح کارگری به زودی مشخص می‌شود.

بازنشستگان سایر سطوح کارگری بابت پنج ماه اول سال از سازمان تامین اجتماعی طلبکارند؛ پرداخت مستمری این ماه از بیستم و براساس احکام اصلاحی جدید آغاز می‌شود اما این ماه قرار نیست بخشی از معوقات این گروه از بازنشستگان پرداخت شود.

با این حال، پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که به زودی و احتمالاً قبل از مهرماه، نحوه‌ی پرداخت معوقات بازنشستگان مشخص و اعلام می‌شود. براساس اعلام مدیرعامل سازمان، «سهامی به منظور تأدیه بدهی سازمان باید از دولت دریافت شود که در بودجه سازمانی نیز گنجانده شده است، بنابراین به محض ایجاد سازوکاری جهت تامین نقدینگی از طریق این سهام برنامه‌ریزی برای پرداخت معوقات نیز انجام می‌شود.» فعالان صنفی بازنشستگان از برگزاری نشست با حضور کارشناسان بودجه‌ای سازمان و اعضای کانون‌های بازنشستگان خبر می‌دهند و ظاهراً قرار است در اسرع وقت، پرداخت معوقات پنج ماهه‌ی بازنشستگان، تعیین تکلیف شود. بیشتر بخوانید: خبر ویژه سرپرست وزارت کار درباره حقوق بازنشستگان/ حقوق شهریور بازنشستگان با احکام جدید است؟ خبر خوش برای بازنشستگان/ فرمول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تغییر کرد؟ 217 256.

.


بازنشر از : خبرآنلاین

بازنشستگی

سازمان تامین اجتماعی