مهران محمدی امین

1401\11\25 16:05:45


میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟

میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟ اقتصاد کلانتجارت نیوز نوشت:رئیس سازمان تامین اجتماعی از میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی رونمایی کرد و وعده داد این مبلغ به زودی واریز شود. اما مبلغ عیدی بازنشستگان تامبن اجتماعی چقدر است؟

آنگونه که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داده میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

این عیدی معادل عیدی دیگر کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری است. یعنی این گروه‌ها هم امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عیدی دریافت می‌کنند. میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود و امسال تنها ۳۰۰ هزار تومان به آن اضافه شده است.

افزایشی که انتقاد بسیاری از بازنشستگان را به دنبال داشته است. علاوه بر مبلغ عیدی سال ۱۴۰۱، زمان پرداخت آن هم مورد سوال بسیاری از افراد است. رئیس سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که سعی خواهیم کرد قبل از اینکه عیدی کارمندان و زیرمجموعه‌های سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنیم، عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود یا نه گفت: هنوز زمان واریز عیدی مشخص نیست اما به زودی درباره زمان واریز عیدی اطلاع‌رسانی می‌کنیم. اما سال گذشته عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار دیرهنگام و در آخرین روزهای اسفند واریز شد که باعث بروز انتقادات بسیاری شد. عیدی کارمندان دولت چقدر است؟ مبلغ عیدی کارمندان دولت هم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

البته به این مبلغ، ۵۰۰ هزار تومان بابت همسر و و بابت هر رزند تحت تکفل، مبلغ ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود. مبلغ عیدی کارگران چقدر است؟ حداقل عیدی کارگران ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان (معادل دو ماه حقوق) است و حداکثر آن حدود ۱۲ میلیون تومان (معادل ۳ ماه حقوق و یا ۹۰ روز کاری) است. عیدی ۱۲ میلیونی مشمول آن دسته از کارگرانی می‌شود که بیش از یک سال در یک کارگاه کار کرده باشند که علاوه بر عیدی، مشمول سنوات هم می‌شوند و مبلغ عیدی آنها به بالای ۱۲ میلیون تومان می‌رسد.

بیشتر بخوانید: جزییات جدید درباره پرداخت عیدی کارکنان دولت/ مبلغ عیدی امسال کارمندان چقدر خواهد بود؟ ۳۵۲۱۷. .


بازنشر از : خبرآنلاین

بازنشستگی

تامین اجتماعی

عیدی